Adsense Nedir? Adsense ile Nasıl Para Kazanılır? Güncel!
Kapat

Adsense Nedir? Adsense ile Nasıl Para Kazanılır? Güncel!

Anasayfa
Para Kazanma Adsense Nedir? Adsense ile Nasıl Para Kazanılır? Güncel!

Bu yazımda sizlere “Adsense Nedir?” ve “Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?” sorularının cevabını vereceğim. 

Sizlere bu yazıyı okumanız şartı ile iki şeyin garantisini veriyorum. Birincisi, kesinlikle bu yazımdan sonra “Adsense nedir?” sorusunun cevabını öğreneceksiniz. İkincisi ise kesinlikle “Adsense ile para kazanma” hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız. 

Sizde para kazanmak için bir web sitesi ya da YouTube kanalı açmayı düşünmüş olabilirsiniz. Bu gayet güzel bir düşüncedir. Ancak blog yazarak ya da YouTube videosu çekerek nasıl para kazanacağınız hakkında bilgi sahibi olmayabilirsiniz. Hiç telaşlanmayın! Ben sizlere “Adsense Nedir?” sorusundan başlayıp Adsense ile nasıl para kazanacağınıza kadar her şeyi anlatacağım. Dilerseniz hemen başlayalım.

Adsense Nedir?

Adsense, web site ve YouTube kanalı sahiplerinin kullanmış olduğu bir tür reklam yayınlama aracıdır. Eğer bir web siteniz veya YouTube kanalınız varsa Adsense reklamları ile ciddi miktada paralar kazanmanız mümkün. Peki Adsense neye göre para veriyor? Aslında bu soruyu iki şekilde cevaplayabiliriz:

Adsense İle Para Kazanmak

Eğer web site sahibiyseniz Adsense sitenizde yayınlanan reklamlara tıklandığı zaman size para verecektir. Tabii ülkemizde sitedeki reklamlara tıklama alışkanlığı pek olmadığı için web site ile para kazanmak biraz daha zor gibi gözükebilir. Ancak doğru stratejiyi uygularsanız emin olun ki ciddi miktarda paralar kazanabilirsiniz. 

Eğer YouTube kanalından para kazanmak istiyorsanız Adsense bu sefer size görüntülenme sayınıza göre para verecektir. Tabii YouTube’da izlenmek çok kolaydır demiyorum. Ama en azından insanların reklamınıza tıklaması gerekmiyor. 

Her ne ise temel mantık bu şekildeydi. Şimdi gelelim “Adsense ile Nasıl Para kazanılır?” sorusunun cevabına.

Adsense İle Nasıl Para Kazanılır?

Yukarıda da bahsettiğim gibi Adsense’den para kazanmanın 2 temel yolu mevcut. Bunlardan ilki ve benim de yapmış olduğum web sitesi açarak para kazanmak; ikincisi ise YouTube kanalı açarak para kazanmak. Ben bu 2 yolu da aşağıda sizlere anlatayım. Bu arada eğer bu yazıyı okuyan okuyucularımdan web sitesi açmayı düşünenler olursa seve seve yardımcı olurum.

1-Web Site Açarak Para Kazanmak

Web site açarak para kazanmak için ilk önce 100-200 TL gibi bir bütçe bulundurmanız. gerekiyor. Bu para ile domain(site adı) ve hosting(depolama) alacaksınız. Bazılarına bu miktar pahalı gelebilir. Ama emin olun ki sizler için hazırlamış olduğum rehber yazıları okuyup güzelce anladığınız takdirde o 100-200 TL’yi kat kat çıkartabilirsiniz. Ayrıca domain ve hostingi indirimli almak için “GoDaddy indirim kodları” adlı yazıma da bakabilirsiniz. 

Aşağıya Web sitenizi açmakta sizlere yardımcı olacak bir video koydum. İzleyerek kendi web sitenizi açabilirsiniz.

Web sitenizi açtıktan sonra 15-20 tane makale yayımlayın ve “iletişim, hakkımda, gizlilik politikası” adlı sayfalarınızı da oluşturmayı unutmayın. Çünkü Google Adsense bu tür bilgilendirici sayfalara kesinlikle bakıyor. 

Söylediklerimi yaptıktan sonra tek yapmanız gereken şey Adsense’ye başvurmak ve onaylanana kadar beklemek. Genelde Adsense 2-3 güne başvurulara cevap verir. 

Adsense onayı alıp reklamlarınızı yayınlamaya başladıktan sonra her tık başına belli bir miktar para kazanırsınız. Yukarıdaki “Adsense TBM Arttırma Teknikleri” adlı yazımı okuyarak tık başına kazandığınız parayı arttırabilirsiniz. 

Adsense bazı anahtar kelimeleri aratarak sitenize giren ziyaretçilerin tıkladıkları reklamlardan size daha fazla miktarda para verir. Bu miktar bazen 10 kuruş bazen ise 100 TL bile olabilir. Peki en çok kazandıran anahtar kelimeleri nasıl bulacağım? İşte sorduğunuz bu sorunun cevabı aşağıya linkini koymuş olduğum yazımda zaten var.

2-YouTube Kanalı Açarak Para Kazanmak

YouTube İle Para Kazanmak

YouTube kanalı açarak para kazanmak eskiye nazaran şimdi daha zor. Çünkü artık YouTube para kazanma özelliğini açmak için belli başlı sınırlamalar getirdi. YouTube’da para kazanma özelliğini açmak için 4000 saatlik izlenme ve 1000 abone sınırını geçmeniz gerekiyor. Ancak bu sayede YouTube’dan para kazanmaya başlayabiliyorsunuz. Tabi YouTube’un dezavantajları olduğu kadar avantajları da var. Aşağıdaki butona tıklayarak YouTube’dan nasıl iyi miktarda para kazanacağınızı öğrenebilirsiniz.

YouTube’da, web sitelerde olduğu gibi kimsenin reklamınıza tıklaması gerekmez. Videonuza gelen kişinin sadece videonuzu izlemesi yeterlidir. Ha şunu da söylemeden geçemeyeceğim, Adsense web sitelere de 1000 gösterim başına bir miktar para verir ama bu miktar 1 kuruş gibi çok ama çok komik bir rakamdır. YouTube’da ise bu rakam web sitelere göre oldukça fazladır. 

Bu yazımda sizlere “Adsense Nedir?” ve “Adsense’den Nasıl Para Kazanılır?” konularından bahsettim. Sormak istediğiniz herhangi bir soru varsa bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

“Adsense Nedir? Adsense ile Nasıl Para Kazanılır? Güncel!” üzerine 2 yorum

  1. Alper says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir