Adsense Pin İsteme Nasıl Yapılır? Güncel!
Kapat

Adsense Pin İsteme Nasıl Yapılır? Güncel!

Anasayfa
Nasıl Yapılır? Adsense Pin İsteme Nasıl Yapılır? Güncel!

Adsense pin isteme nasıl yapılır? Adsense ikinci pin isteme nasıl yapılır? Eğer kafanızda bu sorularla geldiyseniz cevabını yazımızda bulacaksınız.

Durun söylemeyin! Tahmin edeyim. Sizin de bir web siteniz ya da YouTube kanalınız var ve az da olsa bir miktar para kazanıyorsunuz. Bu kazancınız Adsense bakiyenize yatıyor ama şuanda çekemiyorsunuz. Buraya kadar hemfikiriz. Peki, Adsense’den kazandığımız parayı nasıl çekeceğiz? İşte bu kısım en çok kafa karışıklığına neden olan kısım. 

Adsense kazancınızı çekebilmeniz için Google’ın size gönderecek olduğu pin ile adresinizi doğrulamanız gerekiyor. Ama Adsense pin isteme işlemini nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Telaş etmeyin! Ben sizlere birazdan Adsense Pin isteme ve ikinci pin isteme işlemlerini nasıl yapacağınızı en ince ayrıntısına kadar anlatacağım. Dilerseniz fazla uzatmayalım ve hemen konumuza geçelim.

Adsense Pin İsteme Nasıl Yapılır?

Adsense pin isteme işlemini yapabilmeniz için ilk önce ödeme yöntemini belirlemeniz gerekiyor. Ödeme yöntemini belirleyebilmeniz içinse Adsense bakiyenizin 50 TL’yi geçmesi lazım. Eğer bakiyeniz 50 TL üzeri ise Adsense hesabınıza girin ve sol taraftaki panelden “Ödemeler” seçeneğini seçin. Açılan ekranda “Ödemeleri Nasıl Aldığınız” kısmının açık olduğunu göreceksiniz. Aynı aşağıdaki resimde olduğu gibi.

Adsense Pin İsteme

Yukarıdaki resimde de işaretlemiş olduğum gibi “Ödeme Yöntemlerini Yönetin” adlı mavi yazıya tıklayın. Açılan ekranda kredi kartınızın İBAN numarasını ve kartın üstünde yazılı olan adı sizden isteyecektir. Burada dikkat etmeniz gereken şeyler ise;

  • İBAN numaranızı doğru bir şekilde girmeniz

  • Kartın üzerindeki adınızı Türkçe karakter kullanmadan yazmanız.(ç,ş,ğ…)

Bütün bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra Adsense, banka hesabınıza 1-2 iş günü içerisinde 1 TL’den az bir miktarda(örneğin; 0,55 kuruş) para gönderecektir. Adsense bu parayı gönderdikten sonra banka hesabınızı onaylamanız için yine “Ödemeler” bölümüne girip “Doğrula” seçeneğine tıklayarak Adsense’nin size göndermiş olduğu paranın miktarını seçip tamam deyin. Artık banka hesabınız onaylanacaktır. 

Banka hesabınızı onayladığınızda birincil ödeme yönteminiz olarak seçilmeyecektir. Bunu yine kendiniz “Ödemeler” bölümünden “Ödeme yöntemlerini yönet” deyip “Düzenle” seçeneğine tıklayarak birincil olarak ayarlayabilirsiniz. Eğer yazdıklarımı anlamadıysanız aşağıdaki resimlerden yararlanabilirsiniz.

Adsense Ödeme Yöntemi Belirleme
Adsense Ödeme Yöntemi Belirleme

Ödeme yönteminizi belirledikten bir müddet sonra Adsense size otomatik olarak pin gönderecektir. Yalnız burada da dikkat etmeniz gereken iki nokta var;

  • Ev ya da iş yeri adresinizi doğru girdiğinizden emin olun.

  • Adresinizi yazarken Türkçe harf kullanmayın.(ç,ş,ğ,ü…)

Eğer adresinizi doğru girip girmediğinizi bilmiyorsanız yine “Ödemeler” sayfasında bulunan “Ayarları Yönet” bölümünden adresinizi düzenleyebilirsiniz. Aynı aşağıdaki resimde olduğu gibi.

Adsense Pin İsteme

Böylelikle Adsense pin isteme işlemini yapmış oldunuz. Bütün bilgilerinizi doğru girdiyseniz bir müddet sonra Adsense panelinizde “Pininizi gönderdik.” yazılı bir kutucuk çıkacaktır. Sizin tek yapmanız gereken şey beklemek. Pininiz 2-4 hafta içerisinde elinize ulaşacaktır. Peki Adsense pin gelmezse ne yapmalıyız? Hadi gelin hep beraber bu sorunun cevabına bir bakalım.

Adsense Pin Gelmezse Ne Yapmalıyız?

Adsense pin isteme işlemini yaptıktan sonra 1 ay beklediniz ama ses seda yok. Bu gibi bir durumla karşılaştığınızda yapabileceğiniz en mantıklı şey Adsense’den ikinci pin istemek olur. Peki Adsense’den ikinci pin nasıl istenir? Bu sorunun cevabını aşağıda sizlere detaylı bir şekilde anlatayım.

Adsense ikinci pin isteyebilmeniz için ilk pininizin gönderilmesinin ardından 1 ay beklemelisiniz. Eğer 1 ay beklediyseniz Adsense ana sayfanızın üst kısmında çıkan kırmızı şeritteki “İşlem” butonuna tıklayın. Aynı aşağıdaki resimde olduğu gibi

Adsense İkinci Pin İsteme

Bu kısma tıkladıktan sonra açılan ekranın sol alt köşesinde “Yeni Pin İste” butonu çıkacaktır. 

Adsense İkinci Pin İsteme 

Yeni pin iste butonuna tıkladıktan sonra adresinizi tekrardan kontrol edin. Eğer doğruysa pin isteme işlemini onaylayın. Hepsi bu kadardı. Eğer pininiz yine elinize ulaşmazsa üçüncü pini istedikten sonra yukarıda bahsetmiş olduğumuz “Yeni Pin İste” butonunun olduğu kısımda yeni bir buton çıkacaktır. Bu butona tıklayarak Google’a kimliğinizin fotoğrafını göndererek adresinizi doğrulayabilirsiniz. 

Eğer bu konu hakkında kafanızda herhangi bir soru işareti varsa yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir