Adsense Pin Nedir? Pin Nasıl İstenir? Güncel!
Kapat

Adsense Pin Nedir? Pin Nasıl İstenir? Güncel!

Anasayfa
Para Kazanma Adsense Pin Nedir? Pin Nasıl İstenir? Güncel!

Adsense Pin nedir? Adsense’den Pin Nasıl İstenir? Sizinde kafanızda bu gibi sorular varsa yazımızda bütün sorularınızın cevabını bulacaksınız. 

Durun tahmin edeyim! Siz de bir web site veya YouTube kanalı sahibisiniz ve Adsense reklamları ile az da olsa bir miktar para kazanıyorsunuz. Kazanmış olduğunuz bu para 50 TL’yi geçtikten sonra Google Adsense size bir Pin(Kişisel Kimlik Numarası) gönderiyor. Buraya kadar her şey açık ve net. Fakat insanların kafasında şu sorular meydana geliyor; Adsense Pin Nedir? Ne işe Yarar? Hadi hemen bu soruların cevabına bir bakalım.

Unutmadan! Nasıl Pin isteyeceğinizi bilmiyorsanız “Adsense Pin İsteme” adlı yazıma bakarak öğrenebilirsiniz. 

Adsense Pin Nedir?

Adsense Pin ya da bir başka deyişle Kişisel Kimlik Numarası Google Adsense’nin yayıncılarına adreslerini doğrulamaları için gönderdiği 6 rakamdan oluşan bir tür koddur. Bu kod elinize ulaştıktan sonra Adsense’ye giriş yaparak “Faturalandırma Adresini Doğrula” kısmına kodu girerek adresinizi doğrulamanız gerekir. Aksi takdirde Adsense’den ödemelerinizi almanız mümkün olmaz. 

Adsense Pin Ne İşe Yarar?

Adsense Pin kodu adresinizi doğrulamanız için gerekli olan bir koddur. Pin kodunuz siz istedikten sonra 1 ay içinde elinize ulaşması gerekir. Tabii bazı durumlarda Adsense Pin kodunuz elinize ulaşmayabilir. Bu gibi durumlarda yeni pin talep edebilirsiniz. Toplamda 3 kez pin isteme hakkınız vardır. Eğer Pin isteme hakkınız biterse ve hala Pininiz gelmezse kimlik kartı fotoğrafı ya da elektrik faturası gibi belgelerle adresinizi doğrulayabilirsiniz. 

Adsense Adresi Doğrulamazsak Ne Olur?

Adsense adresinizi ilk Pini istedikten sonra 4 ay içinde onaylamazsanız 4. ayın sonunda sitenizdeki reklamlar kaldırılır ve adresinizi doğrulamanız istenir. Ama siz yine de “Ben zaten web site ya da YouTube işini bırakacağım. Paramı yatırsınlar yeter.” diyorsanız, maalesef ki bu o kadar kolay değil. Adresinizi doğrulamadan Google size bir kuruş bile ödeme yapmaz. Bu yüzden ödeme almak için adresinizi doğrulamanız şart.

Bir önceki yazımız olan “Adsense TBM Arttırma Rehberi” adlı yazımızda Adsense TBM arttırma yollarından ve Adsense TBM arttırmanın püf noktalarından bahsettik. Dilerseniz bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir