Adwords Key Planner Nedir? Nasıl Kullanılır? | 1nciBlog
Kapat

Adwords Key Planner Nedir? Nasıl Kullanılır?

Anasayfa
Genel Adwords Key Planner Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sizde mi blog yazmaya başladınız ve adwords key planner teriminin ne anlama geldiğini, ne işe yaradığını mı öğrenmek istiyorsunuz? Telaş yok doğru yerdesiniz. Bu makalemde sizlere adwords key planner hakkında bilgiler vereceğim. Dilerseniz hemen konumuza geçelim

Adwords Key Planner Nedir?

Adwords key planner, neredeyse bütün blog yazarlarının kullanmış olduğu bir araçtır. Adwords key planner ile yazacağınız yazının konusu hakkındaki anahtar kelimeleri bulabilirsiniz. Ayrıca sitenizin SEO’sunu (arama motoru optimizasyonu) artırır. Bu yüzden adwords key planner neredeyse bütün blog yazarlarının kullandığı bir anahtar kelime planlayıcısıdır.

Yazınıza ve sitenize uygun en çok aranan anahtar kelimeleri seçtikten sonra bu anahtar kelimeleri yazınızda kullanarak sitenizi google’da üst sıralara çıkarabilirsiniz. Bu sayede siteniz daha fazla trafik alacaktır. Peki adwords key planner’a nasıl giriş yapabiliriz? Hadi gelin bu sorunuzun cevabına hep birlikte bakalım.

Adwords Key Planner Giriş

Key planner’a giriş yapmanız için aşağıda vereceğim talimatları harfi harfine uygulamanız gerekiyor. İşte uygulamanız gereken talimatlar:

 • Adwords key planner giriş ekranına gitmek için buraya tıklayın. Ya da arama motorunuza keyword planner yazarak da giriş ekranına ulaşabilirsiniz.
 • Açılan pencerenin sağ üst kısmında giriş yap butonu olacaktır.
 • Giriş yap butonuna tıklayarak e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapın.
 • Daha sonra açılan ekranın üst kısmındaki araçlar bölümüne tıklayın.
 • Açılan kısmın en başında bulunan “anahtar kelime planlayıcı” adındaki butona tıklayın.
 • Gelen ekranda size iki tane seçenek sunulacaktır. Bunlardan “arama hacmi ve tahminleri alın” seçeneğini seçin ve konunuz hakkında birkaç tane kelime yazın. Adwords key planner size en çok aranan anahtar kelimeleri verecektir.

Uygulayacağınız işlemler bu kadar. Artık sizde bir keyword planner kullanıcısı oldunuz. Eğer anlattığım talimatları uygulayamadıysanız aşağıda paylaşmış olduğum resimli anlatıma bir bakın.

adwords Key planner giriş 1
adwords Key planner giriş 2
adwords Key planner giriş 3
adwords Key planner giriş 4
adwords Key planner giriş 5

Adwords Key Planner Özellikleri

Keyword planner aracının çeşitli özellikleri vardır. Bunlardan bazıları ise şu şekildedir:

 • Sizin için en çok aranan anahtar kelimeleri bulur.
 • En yüksek gelir elde edebileceğiniz anahtar kelimeleri sizlere sunar.
 • Anahtar kelimelerin rekabet oranlarını gösterir. Bu sayede hangi anahtar kelimeyi kullanarak google da üst sıralara çıkabileceğinizi daha iyi anlarsınız.
 • Anahtar kelimelerin aylık aranma sayılarını sizlere gösterir.

Adwords Keyword Planner Kullanım İpuçları

Adwords keyword planner aracını kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. İşte dikkat etmeniz gereken noktalar:

 • Anahtar kelimenizi planlarken rekabet oranı düşük olan anahtar kelimeleri seçmeye özen gösterin. Bu sayede google da daha rahat bir şekilde üst sıralara çıkarsınız ve daha fazla trafik alırsınız.
 • Daha yüksek gelir elde etmek için anahtar kelimelerinizi seçerken keyword planner aracının size göstermiş olduğu gelir değerlerine bakın ve rekabet oranına göre en yüksek gelir değeri olan anahtar kelimeyi seçmeye özen gösterin. Bu sayede reklam gelirleriniz artacaktır.
 • Anahtar kelimelerinizin çok uzun olmamasına dikkat edin.

Evet arkadaşlar anlatacaklarım bu kadardı. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Bu konu hakkında aklınıza takılan herhangi bir soru varsa ban yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Mutlaka okumalısınız! Kullanılması Gereken WordPress Eklentileri

“Adwords Key Planner Nedir? Nasıl Kullanılır?” üzerine 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir