Bilgisayarda Ekran görüntüsü nasıl alınır? - 2019
Kapat

Bilgisayarda Ekran görüntüsü nasıl alınır? – 2019

Anasayfa
Bilgisayar Bilgisayarda Ekran görüntüsü nasıl alınır? – 2019

Bilgisayarda ekran görüntüsü nasıl alınır? Ekran görüntüsü alma tuş kombinasyonu nedir? İşte yazımızda bu soruların cevabını bulacaksınız.

Facebook, Instagram ya da Twitter gibi platformlarda hoşumuza giden şeyleri telefonla rahatça ekran görüntüsü alarak kaydedebiliyoruz. Peki ya bilgisayarda ekran görüntüsü almak istersek nasıl alıcağız? Bu sorunun cevabı aslında çok basit;

Bilgisayarda ekran görüntüsü almak istiyorsanız tek yapmanız gereken şey ekran görüntüsünü almak istediğiniz sayfaya gelip Alt Gr ve PrtSc tuşlarına eş zamanlı olarak basmak. Bu tuş kombinasyonunu yaptıktan sonra ekran görüntüsünü almış olacaksınız. Fakat telefondakinin aksine bilgisayarda almış olduğunuz ekran görüntülerinin hemen kaydedilmeyeceğini de unutmamak lazım. Peki bilgisayarda ekran görüntüsünü nasıl kaydedeceğiz? Dilerseniz fazla uzatmadan hemen anlatalım.

Bilgisayarda ekran görüntüsü alma

Bilgisayarda Ekran Görüntüsü Nasıl Kaydedilir?

Bilgisayarınızda ekran görüntüsünü yukarıda anlattığımız gibi aldığınız zaman bu görüntüyü kaydetmek için yapmanız gereken şeyler sırasıyla;

1-Paint programını açarak boş kısma sağ tıklayıp “Yapıştır” seçeneğini seçin.

2-Daha sonra ekran görüntüsünün istediğiniz kısmını “Seç” özelliğini kullanarak kesin ve sol üst köşedeki “Dosya” seçeneğinden “Yeni“yi seçin.

3- Karşınıza çıkan uyarıda “Kaydetme” butonuna tıklayın ve açılan yeni boş sayfada sağ tık yapıp “Yapıştır” deyin.

4-Artık ekran görüntünüzü boyutuna göre ayarlayarak rahatça sol üst köşedeki kaydet ikonuna tıklayarak kaydedebilirsiniz.

Umarım yazımız hoşunuza gitmiştir :). Dilerseniz bir önceki yazımız olan “DNS Nasıl Değiştirilir? En Hızlı DNS Adresleri – 2019” başlıklı yazımıza da bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir