Bilgisayarın Oyun Performansını Arttırma Yöntemleri!
Kapat

Bilgisayarın Oyun Performansını Arttırma Yöntemleri!

Anasayfa
Bilgisayar Bilgisayarın Oyun Performansını Arttırma Yöntemleri!

Bu yazımızda bilgisayarın oyun performansını arttırma yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de bu bilgileri kullanarak bilgisayarınızın oyun performansını arttırabilirsiniz.

Bazı bilgisayarlar oyun oynarken kasma ya da ısınma sorunları çıkartabilirler. Bu gibi durumlarda oyun performansında ciddi düşüşler yaşanabilir. İşte bu bilgisayarın oyun performansındaki düşüşlerin önüne geçmek ve bilgisayarın oyun performansını arttırmak için bazı basit yöntemler vardır. Birazdan aşağıda bu yöntemlerden bahsedeceğiz.

Dilerseniz bilgisayarın oyun performansını arttırma yöntemlerini alt başlıklar halinde inceleyelim.

Windows 10 Kullanıyorsanız Oyun Modunu Etkinleştirin

Eğer bilgisayarınızda Windows 10 işletim sistemini kullanıyorsanız bilgisayarın oyun performansını arttırmak için en iyi yöntemlerden biri oyun modunu etkinleştirmektir. Peki Windows 10 oyun modu nasıl etkinleştirilir? Bu sorunun cevabı çok basit. Windows 10’da oyun modunu etkinleştirmek için ilk yapmanız gereken şey menüden “Ayarlar” butonuna tıklamak ve açılan ekranda “Oyun” seçeneğini seçerek gelen ekranın “Oyun modu” kısmından oyun modunu etkinleştirmek. Bu bilgisayarınızın oyun performansını arttırmada çok etkili bir yöntemdir.

Anlamadıysanız aşağıdaki görsellerden yardım alabilirsiniz.

Oyun Modu
Oyun Modu Açma

Ekran kartını Son Sürüme Güncelleyin

Şüphesiz ki ekran kartı, bilgisayarın oyun performansı açısından önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden ekran kartı sürümünüze gelen güncellemeleri ihmal etmeden yapmanız bilgisayarınızın oyun performansını arttıracaktır. Yani ekran kartınızın güncel olup olmadığını arada bir kontrol etmekte fayda var.

Sürücüleri Güncelleyin

Hemen hemen bütün işletim sistemleri aynı donanımsal özelliklere sahiptir. Bu yüzden işletim sistemin ne olursa olsun aygıt sürücülerinizi düzenli olarak güncellemeniz gerekir. Bu sayede bilgisayarınızın oyun performansını biraz daha arttırmış olursunuz.

Bilgisayarınızı Temizleyin

Bilgisayarınız oyun oynarken fanı çok çalıştırıyor ve ısınıyorsa bu sorunların temelinde bilgisayarınızın temiz olmaması olabilir. Yani bilgisayarınızın içine kaçan toz parçacıkları fanınızın çalışmasını olumsuz yönde etkiliyor olabilir. Bu yüzden bilgisayarınızı temizlemenizde fayda var. Eğer bilgisayarınızı temizlerken bilgisayarınızın içini açmak istemiyorsanız elektrik süpürgesini ile bilgisayarınızın ızgaraları arasına tutarak bir miktar bilgisayarınızı temizleyebilirsiniz. Bu da bilgisayarınızın oyun performansını arttırmada etkili olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir