Cyberpunk 2077, DirectX 12'ye Özel Olarak Çıkacak | 1nciBlog
Kapat

Cyberpunk 2077, DirectX 12’ye Özel Olarak Çıkacak

Anasayfa
Oyun Cyberpunk 2077, DirectX 12’ye Özel Olarak Çıkacak

Muhteşem grafiklere ve oyun akışına sahip olan Cyberpunk 2077’den açıklama geldi. Cyberpunk 2077 DirectX 12’ye özel olarak çıkacak. Bu da eski ekran kartına ve Windows sürümüne sahip kişiler için kötü haber demek.

Açıklamalar, Alman teknoloji sitesi PC Games Hardware ile yaptığı röportajda CD Projekt Red‘in baş grafik programcısı Marcin Gollent‘ten geldi.

Işın izleme ve değişik oranlı gölgeleme gibi özellikleri sağlayan DirectX 12 desteği, geçtiğimiz yıl Ocak ayında uzatılmış destek tarihinin sonuna ulaşmasına rağmen Windows 7’ye eklendi. Gollent, şirketin Cyberpunk 2077‘yi Windows 7’de denemeye ve karşılaşılan hataları düzeltmeye devam ettiklerini söyledi.

Cyberpunk 2077’nin DirectX 12’ye özel olarak çıkmasının yarattığı diğer bir potansiyel sorun, eski grafik kartlarına sahip olan kişilerin Cyberpunk oynayamayacağıdır. Yani maalesef ki yaşlanan ekran kartlarınızı değiştirmeniz gerekecek.

Gollent, oyunun DirectX 12’ye özel olarak çıkmasının iki nedeni olduğunu şu sözlerle belirtti:

“Birincisi, Xbox platformları için standart API ve oyun Xbox One’a geliyor, doğal olarak en kısa zamanda uygulanmasını istiyorduk . İkincisi, DXR’nin doğum yeri ve DXR’ye çok erken yatırım yapma planlarımız olduğu düşünüldüğünde, DX12 ile gitmeyi oldukça basit hale getirdi.”

Tek bir grafik API’sine odaklanmak iyi bir fikir gibi ve CD Projekt Red’in DirectX 12’nin sınırlarını zorlamasına izin vermelidir. Ancak oyunların geçmişte DirectX 12 sorunları ile birlikte geldiğini sıkça gördük ve DirectX 11 veya Vulkan API desteği olmadan, lansmanın sorunsuz başlayacağını umuyoruz. Ancak , geliştirilmesine harcanan fazladan zaman ve bu oyunun yılların en büyük oyunlarından biri olması nedeniyle, DirectX 12 ile ilgili büyük sorunların olması gerçekten şaşırtıcı olurdu.

Bu açıklamalardan da anlayacağımız gibi Cyberpunk 2077 DirectX 12’ye özel olarak çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir