Diş Beyazlatma Kalemi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!
Kapat

Diş Beyazlatma Kalemi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Anasayfa
Sağlık Diş Beyazlatma Kalemi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Diş beyazlatma kalemi olarak bildiğimiz aleti kullanarak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Ancak diş beyazlatma kalemi kullanırken yapılan hatalar yüzünden istenilen sonucu alamayabilirsiniz. Peki diş beyazlatma kalemi kullanırken yapılan hatalar nelerdir? Hadi gelin bu sorunun cevabına bir bakalım.

Diş Beyazlatma Kalemi Kullanırken Yapılan Hatalar

Diş beyazlatma kalemi kullanırken yapılan çeşitli hatalar vardır. Biz bu hataları aşağıya doğru başlıklar altında sıraladık.

1-Kullanırken Diş Etinize Değdirmeyin

Dişlerinizin dışında hiçbir yere değdirmemeye çalışın. Aksi takdirde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

diş beyazlatma

2-Dişlerinizi Kurulayın

Diş beyazlatma kalemini kullanmadan önce dişlerinizi mutlaka kurulayın. Dişlerinizi bir peçete yardımı ile kolayca kurulayabilirsiniz. Daha sonra kalemi kullandıktan sonra 10-15 dakika bekleyin ve bu süre zarfında hiçbir şey yeyip içmeyin. Bu sayede diş beyazlatma kaleminden beklediğiniz sonucu alacaksınızdır.

3-Kullanmadan Önce Dişlerinizi Temizleyin

Diş kalemini kullanmadan önce dişlerinizi mutlaka fırçalamanızı öneriyoruz. Aksi takdirde dişlerinizin üzerinde olan kirler yüzünden diş beyazlatma kaleminden istediğiniz sonucu alamazsınız. Bu yüzden kullanmadan önce mutlaka dişlerinizi fırçalamayı unutmayın. İstediğiniz sonucu almanızı yardımı dokunacaktır.

Kimler Diş Beyazlatma Kalemi Kullanmamalıdır?

Bazı kişilerin diş beyazlatma kalemi kullanması sakıncalı olabilir. Bu kişilerden biride diş hassasiyeti ve diş eti rahatsızlıkları olan kişilerdir. Bu kişilerin diş beyazlatma kalemi kullanmasını önermiyoruz. Ancak dilerlerse diş hekimlerine gidip diş beyazlatma kalemi kullanmak için onay isteyebilirler. Eğer diş hekimi onay verirse kullanmalarında bir sakınca olmaz.

Unutmamanız gereken bir nokta var! Diş sağlığınız için sadece diş beyazlatma kalemi yeterli olmaz. Diş beyazlatma kalemini kullanırken aynı zamanda diş bakımınıza da dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir