Elon Musk, ABD'deki Koronavirüs Kısıtlamalarını Eleştirdi | 1nciBlog
Kapat

Elon Musk, ABD’deki Koronavirüs Kısıtlamalarını Eleştirdi

Anasayfa
Haberler Elon Musk, ABD’deki Koronavirüs Kısıtlamalarını Eleştirdi

Tesla ve Spacex CEO’su Elon Musk, ABD’de uygulanan Koronavirüs kısıtlamalarını Twitter’dan eleştirdi. ABD sokağa çıkma yasağının ilan edilmesini eleştiren Musk bu yasağın bir an önce kaldırılmasını isteyenler arasında.

Dünya çapında etkisini gösteren Koronavirüs salgınının en çok etkilediği ülkelerden birisi hatta ilki olan ABD’de sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Koronavirüs salgınının önüne geçmek isteyen ABD hükümetinin uygulamış olduğu bu yasağa halk tarafından birçok tepki geldi. Sokağa çıkma yasağına tepki gösteren kişilerden birisi de Elon Musk.

Tesla ve Spacex çalışmalarının sokağa çıkma yasağı yüzünden olumsuz yönde etkilendiğini düşünen Elon Musk bu yasağın bir an önce kaldırılması gerektiği kanısında.

Elon Musk, Koronavirüs Kısıtlamalarının Kaldırılmasını İstiyor!

Elon Musk

Dün gece Twitter’da atmış olduğu bir tweet ile “özgür Amerika, derhal” diyerek, Koronavirüs kısıtlamalarının kaldırılmasını istediğini belirten Elon Musk, yasaktan dolayı kapalı olan birçok işletmeyi cuma günü tekrar açamaya başlayacak.

Twitter’da yaptığı paylaşımdan sonra birçok takipçisi tarafından büyük tepki gören Elon Musk, aynı zamanda birçok takipçisi tarafından da desteklendi. Musk’ı destekleyen kişilerin Koronavirüs kısıtlamalarını “hükümet zulmü” olarak nitelendirmesi de dikkat çekti.

Elon Musk’ın bu tepkisi Koronavirüs hakkında göstermiş olduğu ilk tepki değildi. Zira daha önceden de Koronavirüs paniğinin “aptalca” olduğunu belirterek bir tepkide bulunmuştu. Bu tepkisinden sonra ihtiyacı olan hastaneler için solunum cihazı üretip dağıtacağını söyleyip ABD’deki 50 hastaneye 1000’den fazla solunum cihazı göndermişti.

Koronavirüs Kısıtlamaları Tesla’yı Etkiliyor

ABD’de alınan Koronavirüs önlemleri yüzünden her şirket gibi Tesla da olumsuz yönde etkileniyor. Tesla’nın Kaliforniya eyaletinin Fremont şehrinde yer alan montaj tesisi, Koronavirüs önlemleri yüzünden uzun süredir kapalı.

Ayrıca Elon Musk Koronavirüsü eleştiren tweetini, Tesla için önemli olan bir günden bir gün önce attı. Bugün, Tesla’nın 720 milyon dolarlık hisse senedi için alım günü olarak açıklandı ve yine bugün Elon Musk, Tesla’nın 2020 yılının ilk çeyreğindeki gelirlerini de açıklayabilir.

“Elon Musk, ABD’deki Koronavirüs Kısıtlamalarını Eleştirdi” üzerine 2 yorum

  1. Ünal says:
  2. Emre says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir