Elon Musk'ın Oğluna Verdiği 'X Æ A-12' Adının Anlamı Nedir? | 1nciBlog
Kapat

Elon Musk’ın Oğluna Verdiği ‘X Æ A-12’ Adının Anlamı Nedir?

Anasayfa
Haberler Elon Musk’ın Oğluna Verdiği ‘X Æ A-12’ Adının Anlamı Nedir?

Elon Musk ve müzisyen sevgilisi Grimes oğullarına verdikleri X Æ A-12 adının anlamını açıkladı.

Elon Musk oğlunun adını X Æ A-12 olarak belirlediklerini Twitter’da yapmış olduğu bir paylaşımı ile açıklamıştı. Birçok kişi Elon Musk’ın bu konuda ciddi olmadığını düşünse de Elon Musk’ın yaptığı paylaşım Twitter gündeminde trend konular arasında yer almıştı.

Elon Musk’ın Oğluna Verdiği Adın Anlamı Nedir?

Musk’ın Kanadalı sevgilisi müzisyen Grimes, Twitter’dan takipçilerine oğullarına verdikleri adın anlamını açıkladı. Æ sembolü a ve e harflerinin birleşiminden meydana gelen Latince ve Eski İngilizcede bir bağ olduğu ifade edildi. Ancak bu bağın zamanla kullanımı azalmış. Ayrıca Danca, Norveççe ve İzlandacada Æ bir harf olarak biliniyor.

Kanadalı müzisyen Grimes geçmiş zamanlarda bir şarkısına 4ÆM adını vermişti. Oğullarına verdikleri isimde geçen A-12 ise Lockheed’in CIA için ürettiği bir uçak modelinin adı. Geliştirildiği zamanlarda tasarımcılar tarafından Archangel (Büyülü Melek) olarak nitelendiriliyordu.

Musk’ın sevgilisi Grime bir Twitter paylaşımında Archangel adlı bir şarkının en çok sevdiği şarkı olduğunu belirtmişti. Ancak bu şarkının kime ait olduğunu söylememişti.

Ünlü çiftin oğullarına taktıkları bu ismin nasıl telaffuz edildiği ise henüz belli değil. Ancak Elon Musk bir takipçisinin telaffuz konusunda ‘X Ash Archangel’ gibi mi telaffuz edildiği hakkında yaptığı bir Twitter paylaşımını beğendi.

Musk’ın Oğluna Verdiği İsim Yasal mı?

Grimes’ın bazı harfler bulunan isimlerin yasal olmadığı California eyaletinde doğum yaptığı söyleniyor. Bu eyalette vurgulu ve resimli harflerin isimlerde kullanılması yasak. Yani è, ñ, ē ve ç gibi harflerin isimlerde kullanılması yasaklı.

Verilen isimlerin California eyaletinde 26 harfli alfabeye uygun olması şart. Ayrıca sadece bu yasak California’da bulunmuyor. Geçmişte Yeni Zelanda’da çocuklarının adını “4Real” olarak vermek isteyen bir aile yasal engele takılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir