En İyi Adsense Reklam Yerleşimi (+%20 Kazanç) Güncel!
Kapat

En İyi Adsense Reklam Yerleşimi (+%20 Kazanç) Güncel!

Anasayfa
Para Kazanma En İyi Adsense Reklam Yerleşimi (+%20 Kazanç) Güncel!

Sitenize Adsense onayı aldınız ama reklamlara kimse tıklamıyor değil mi? İşte bu yüzden sizler için en iyi Adsense reklam yerleşimini anlatacağız.

Ek gelir elde etmek için ya da kafanızda kurgulamış olduğunuz bir proje için internet sitesi açıyorsunuz ve Adsense onayı alıyorsunuz. Buraya kadar her şey normal ve iyi ilerliyor gibi. Ancak Adsense reklamlarını sitenize eklediğiniz zaman ziyaretçilerinizin çoğu reklamlara tıklamıyor. İşte reklamlara tıklanma oranını arttırmak için reklam yerleşiminizi çok iyi bir şekilde yapmalısınız. Kendinizi bir ziyaretçinizin yerine koymalı ve neredeki reklamların ziyaretçilerinizin dikkatini çekeceğini bulmalısınız. Tabii sizin bunu yapmanıza gerek yok 🙂 . Çünkü bu yazımızda sizler için en iyi Adsense reklam yerleşiminin nasıl yapıldığını anlatacağız. Bu yazımızı okuduktan sonra kazancınız %20 oranında artacaktır.

Dilerseniz sizleri sıkmayalım ve en iyi Adsense reklam yerleşimi nasıl yapılır hemen anlatalım.

En İyi Adsense Reklam Yerleşimi Nasıl Yapılır?

Ziyaretçilerinizin ilgisini en çok çekebilecek reklam yerleşim yerleri vardır. Bu reklam yerleşim yerlerini sizlere başlıklar altında anlatacağız. Hadi gelin ilk başlığımızla başlayalım.

En İyi Reklam Yerleşimi: İlk Başlıktan Hemen Önce

Sitenize yazdığınız yazıların içine birkaç tane reklam zaten eklediniz ancak pek tıklanmıyorlar değil mi? Eklemiş olduğunuz bu reklamları kaldırın ve sizlere önerecek olduğum şekilde reklamları yerleştirin.

İlk reklam yerleşimini yapmanız gereken yer ilk başlıktan hemen önce. Yani bu yazımızı baz alırsak 3. paragraftan hemen sonra bir reklam eklemelisiniz. Çünkü ziyaretçiler genelde sonuç odaklıdır ve yazınızın başında bulunan paragrafları pek önemsemezler. Bu yüzden ilk başlıktan hemen önceye reklamlarınızı eklemek ziyaretçilerinizin dikkatini daha çok çeker.

Ekleyebileceğiniz reklam biçimleri: Bağlantı, esnek görüntülü (Ben bağlantı reklamlarını tercih ediyorum.)

En İyi Reklam Yerleşimi: Header Kısmı

Header Reklamı

Ziyaretçilerinizin en çok dikkatini çeken reklamlardan birisi de header yani sayfanızın en üst kısmına eklediğiniz reklamlardır. Çünkü ziyaretçiniz sayfanıza ya da yazınıza ilk girdiğinde hemen karşısına header reklamları çıkar ve eğer dikkatini çekerse bu reklamlara tıklamaması imkansız 🙂 . Bu yüzden kesinlikle sitenizin header kısmına reklam eklemenizi öneriyorum. Peki header kısmına nasıl reklam eklenir? Bunu kısaca anlatmamızda fayda var.

Header Reklamı Nasıl Eklenir?

Header reklamı eklemek için ilk önce temanızın header.php kodlarına girin. Daha sonra Adsense’den reklam kodunuzu alın ve sitenizin header.php kodlarında bulunan iki “head” etiketinin arasına ekleyin ve kaydedin(Görmüş olduğunuz ilk “head” yazısından sonra ekleyebilirsiniz.)

En İyi Reklam Yerleşimi: Yazınızdan Hemen Sonra

Yazınızdan hemen sonraki kısıma eklemiş olduğunuz reklamlar da ziyaretçilerinizin bir hayli dikkatini çeker. Ancak burada dikkat etmenizi gereken bir nokta var! Yazınızdan hemen sonraki kısma ekleyecek olduğunuz reklam türü “Eşleştirilen İçerik” reklam türü olmalıdır. Adsense’nin reklamlar panelinden hemen bir eşleştirilen içerik reklamı oluşturun ve kodu kopyalayın. Eğer yazıdan hemen sonrasına bu kodu nasıl ekleyeceğinizi bilmiyorsanız kısaca anlatalım.

Eğer WordPress kullanıcısıysanız eklentilerden Ad İnserter eklentisini yüklemenizi öneriyorum. Eklentiri kurup aktifleştirdikten sonra Ayarlar > Ad İnserter kısmına girin ve herhangi bir bloğa almış olduğunuz reklam kodunu yapıştırın ve hemen altında bulunan seçeneklerden “After post” seçeneğini seçip kaydedin. Daha detaylı anlatım için “WordPress Reklam Eklentisi Kurulumu ve Kullanımı” başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Şimdilik verecek olduğumuz en iyi Adsense reklam yerleşimi yerleri bu kadar. Aşağıdaki yorum kısmından sorularınızı ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz 🙂 .

“En İyi Adsense Reklam Yerleşimi (+%20 Kazanç) Güncel!” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir