En İyi Anahtar Kelime Oluşturucu , Siteye Anahtar Kelime Ekleme!
Kapat

En İyi Anahtar Kelime Oluşturucu , Siteye Anahtar Kelime Ekleme!

Anasayfa
Genel En İyi Anahtar Kelime Oluşturucu , Siteye Anahtar Kelime Ekleme!

En iyi anahtar kelime oluşturucu site hangisidir? Siteye anahtar kelime ekleme işlemi nasıl yapılır? İşte bu makalede tüm sorularınızın cevabını bulacaksınız.

Sizde bir web sitesi açmış ya da açmayı düşünüyor olabilirsiniz. Tabi bu yolda bilmediğiniz bazı şeyler karşınıza çıkacaktır. Bunlardan birisi de siteye anahtar kelime ekleme sorunudur. Ama merak etmeyin bu yazımda size anahtar kelime ekleme hakkında tüm bildiklerimi anlatacağım. Dilerseniz hemen konumuza geçelim.

En İyi Anahtar Kelime Oluşturucu Araç Hangisidir?

Anahtar kelime oluşturucu bir sürü araç vardır. Ancak bunlardan en iyisi hiç şüphesiz Google Adwords Key Planner aracıdır. Peki Google Adwords Key Planner aracı nasıl kullanılır? Key Planner aracını kullanmak için ilk önce Adwords’e giriş yapmalısınız. Bazı kişiler Adwords’e giriş yaparken sıkıntı yaşıyor olabilir. Bu sıkıntıyı yaşamalarının sebebi direkt olarak Adwords’e giriş yapmaya çalışmalarıdır. Adwords bir reklam aracıdır. Yani Adwords’e giriş yapabilmek için bir miktar para ödemeniz gerekir. Ancak bunu yapmanıza hiç gerek yok. Çünkü bizim kullanmak istediğimiz Adwords değil Adwords key planner aracıdır ve bu araç tamamen ücretsizdir. Peki key planner aracına nasıl giriş yapılır? Bu sorunun cevabı çok basit. Key planner aracına giriş yapmak için tek yapmanız gereken buraya tıklamak. Daha sonra açılan ekranda oturum aç seçeneğini seçin ve herhangi bir google hesabınızdan giriş yapın. Artık anahtar kelime oluşturucuyu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Siteye Anahtar Kelime Ekleme

Siteye anahtar kelime eklemenin bir çok yolu vardır. Biz bu yazımızda WordPress siteleri için siteye anahtar kelime ekleme işlemini göstereceğiz. Dilerseniz hemen konumuza geçelim.

WordPress sitenize anahtar kelime eklemek için yapmanız gereken şey bir SEO eklentisi kurmak. Herhangi bir seo eklentisi ile bunu yapabilirsiniz ancak benim tavsiye edeceği eklenti All in One Seo Pack eklentisidir. İlk önce yapmanız gereken şey bu eklentiyi sitenize kurmak. Eğer kurduysanız anlatımıma devam etmek istiyorum.

All in One Seo Pack eklentisini kurduktan sonra aşağıdaki resimden de görmüş olduğunuz gibi yönetici panelinizin sol  üst kısmında “All in One Seo” yazılı bir buton çıkacaktır. Bu butona tıklayın.

siteye anahtar kelime ekleme

Daha sonra çıkan ekranda biraz aşağıya doğru inin. Karşınıza “ana sayfa ayarları” adında bir kısım çıkacaktır. İşte bu kısımdan sitenize anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz.

siteye anahtar kelime ekleme

Eğer yazacağınız yazılara anahtar kelimeler eklemek istiyorsanız yapmanız gereken şey çok basit. Yazı yazarken sayfanın altında çıkan “anahtar kelimeler” bölümünden yazınıza anahtar kelime eklemeniz de mümkün. Bu sayede googleda daha üst sıralara çıkabilirsiniz.

Googleda üst sıralara çıkmanın diğer bir yöntemi ise sitenizi google’a eklemektir. Nasıl yapacağınızı öğrenmek için Google Site Ekleme adlı yazımıza gidebilirsiniz.

“En İyi Anahtar Kelime Oluşturucu , Siteye Anahtar Kelime Ekleme!” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir