En İyi Netflix Dizileri - 2019 Önerileri
Kapat

En İyi Netflix Dizileri – 2020 Önerileri

Anasayfa
Dizi önerileri En İyi Netflix Dizileri – 2020 Önerileri

En iyi netflix dizileri hangileridir? En iyi netflix dizi önerileri nedir? İşte bu yazımızda sorularınızın cevabını bulacaksınız.

Netflix günümüzde en çok tercih edilen dizi izleme platformlarından biridir. Netflix ile en yeni ve en popüler dizileri kaliteli bir şekilde izleyebilirsiniz. Ayrıca Netflix’in televizyonlardan ayrı bir kuruluş olması onu özel kılan nedenlerden bir diğeridir. Yani kısacası Netflix ile dizi izlemek oldukça keyifli ve heyecan vericidir. Ancak bazen Netflix sahipleri dizi seçmekte zorlanıyor olabilir. İşte biz de bu yüzden sizler için “En İyi Netflix Dizileri 2019 Önerileri” başlıklı bir yazı yazma gereği duyduk. Umarım beğenirsiniz.

Dilerseniz daha fazla sizleri sıkmadan hemen en iyi Netflix dizilerini sizlere sunalım.

En İyi Netflix Dizileri Önerisi:

The Protector – Hakan: Muhafız (2018-…)

The Protector – Hakan: Muhafız

The Protector yani Hakan Muhafız dizisi 14 Aralık 2018 tarihinde Netflix’de yayınlanmaya başlayan ilk Türk Netflix dizisidir. Dizinin konusu ise başroldeki kahraman olan Hakan’ın yani Çağatay Ulusoy’un Muhafız soyundan geldiği için insanlığı bitirmeye çalışan ölümsüzlere karşı mücadele etmesidir.

Hakan Muhafız dizisinin ilk sezonunun çok beğenilmesine karşın ikinci sezonunda bir çok eleştiri alması nedeniyle düşüşe geçti. Ama ilk Netflix Türk dizisi olduğu için Hakan Muhafız’ı en iyi Netflix dizileri listemize almadan edemedik. Umarız ki dizinin 3. sezonunda daha iyi hikayeler kurgularlar ve daha başarılı olurlar.

Oyuncular: Çağatay Ulusoy , Ayça Ayşin Turan , Hazar Ergüçlü , Okan Yalabık , Mehmet Kurtuluş

İmdb Puanı: 7.6

Marvel’s The Defenders (Koruyucular):

Marvel’s The Defenders

Marvel’s The Defenders dizisinin kahramanlarından her birinin kendi adlarında dizileri vardı ve sonra bir araya gelerek Marvel’s The Defenders (Koruyucular) dizisinde oynamaya başladılar. Dizinin konusu ise şu şekilde;

Dört süper kahraman bir araya gelerek güçlü bir takım oluşturuyor ve ortak bir düşmana karşı savaşıyorlar.

Netflix’in orjinal dizisi olan Marvel’s The Defenders izleyiciler tarafından çok beğenilen ve ilgi gören bir aksiyon dizisidir.

Oyuncular: Charlie Cox , Krysten Ritter , Mike Colter , Finn Jones…

İmdb Puanı: 7,4

Suburra:

Suburra

Kahramanın olmadığı bir film hiç izlemiş miydiniz? İşte Suburra tam da böyle bir film. Bu filmde kahraman yok, herkes kötü! Oldukça başarılı olan bu suç dizisinin konusu ise şu şekilde;

Mafya, Vatika ve politikacılar büyük paralar kazanmak amacıyla bir araya geliyor. Liderleri ise Samuray lakaplı bir gangster oluyor ve Ostia kıyısını Las Vegas’a çevirerek çok para kazanmaya çalışıyorlar.

Konusu gerçekten ilgi çekici olan bu dizi 2017 yılında yayınlanmaya başladı ve 2 sezon sürdü.

Oyuncular: Alessandro Borghi, Giacomo Ferrara, Eduardo Valdarnini

İmdb Puanı: 8,1

La Casa de Papel:

La Casa de Papel

Zaten La Casa de Papel’i bilmeyen yoktur. Artık bu dizi biraz sizlere klişe gelmeye başlamış olabilir fakat şunu da belirtmeliyiz ki La Casa de Papel konusu bakımından efsane bir dizi :). Biz de bu yüzden Alex Pina’nın hazırlamış olduğu La Casa de Papel’i “En İyi Netflix Dizileri” listemize alma gereği duyduk.

La Casa de Papel Konusu:

Profesör lakabı ile bilinen bir suç dehası kusursuz bir soygun planı hazırlar. Amacı İspanya Kraliyet Darphanesine girmektir. Bu yüzden işlerinde uzmanlaşmış olan 8 kişi yanına alır ve 5 aylık bir eğitim sürecinden geçirir. 5 ayın sonunda artık her şey hazırdır. Sıkı bir eğitimden geçen bu 8 kişi rehineleri de yanlarına alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitlerler fakat hiç hesapta olmayan olaylar gelişir.

Oyuncular: Hollie Sokol, Tamar Pelzig, Ursula Corbero…

İmdb Puanı: 8,6

BoJack Horseman:

BoJack Horseman

Netflix’in orijinal animasyon komedi dizilerinden biri olan BoJack Horseman 2014 yılında yayınlanmaya başladı. Bojack Horseman dizisi Raphael Bob-Waksberg tarafından çıkarılan başarılı animasyon dizilerinden biridir.

BoJack Horseman Konusu:

Bu dizide “Bir atın hikayesi anlatılıyor” desek yanlış olmaz ama doğru da olmaz. Çünkü Bojack Horseman “bir atın hikayesi” deyip geçemeyeceğimiz kadar derinlikli olan bir animasyon dizisidir. Günümüzdeki bazı acınası durumları dram ve komedi ile birleştirerek üstün bir yetenek ile yeren ve güldüren bir dizidir. İster 7 isterseniz de 70 yaşında olun bu animasyon dizisi sizlere keyif verecektir.

Oyuncular: Will Arnett, Amy Sedaris, Alison Brie

İmdb Puanı: 8,5

Stranger Things:

Stranger Things

Gelelim korku ve gerilim türündeki Netflix dizilerinden biri olan Stranger Things dizisine… Bu dizi Shawn Levy ve Dan Cohen tarafından üretilip 2017 yılında yayınlanmaya başlamıştır. 3 sezonu ardında bırakıp devam eden Stranger Things’in yeni sezonunda da başarısını devam ettirmesini bekliyoruz.

Stranger Things Konusu:

Dizinin konusu 1980’lerde kaybolan bir çocuk olan Will’in aranmaya başlaması ile başlıyor. Fakat tüm arama çalışmalarına rağmen Will’den herhangi bir iz bulamıyorlar. Tüm umutların tükendiği bu sırada daha önceden kaybolan ve şimdi ortaya çıkan gizemli bir kız ortaya çıkıyor. Bu gizemli kız olayların seyrini tamamen değiştiriyor ve Will’in bulunmasına umut ışığı oluyor. Ancak yine de Mike ve arkadaşları bu gizemli kızın nasıl geri döndüğünü merak ediyor ve öğrenmeye çalışıyorlar.

Oyuncular: Winona Ryder, David Harbour, Noah Schnapp, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Caleb McLaughlin, Gaten Matarazzo, Charlie Heaton, Natalia Dyer

İmdb Puanı: 8,9

Narcos:

En İyi Netflix Dizileri (Narcos)

İlk bölümü 28 Ağustos 2015’de yayınlanan Narcos dizisi Pablo Escobar’ın hayatını konu alır. Bu bakımdan gerçek hayatla ilgili olan Narcos dizisi gerçekçi grafikleri ile de izleyicileri mest ediyor. Narcos’un ilk iki sezonun Pablo Escobar’ın hayatını gözler önüne serilmesinden sonra üçüncü sezonda yine bir baron olan Cali Karteli’nin maceraları anlatılır.

https://youtu.be/VBLcYJ7C4F0

The Haunting of Hill House:

The Haunting of Hill House

Mike Flanagan tarafından çıkarılan ve ilk bölümü 12 Ekim 2018 tarihinde yayınlanan The Haunting of Hill House dizisi belki de en iyi korku türündeki dizilerden biri. Doğrusu yapımcının bu projeyi bir film olarak değil de bir dizi olarak hayata geçirmesi de ayrı bir başarı. Her bölümünde konudan sapmadan ve kendisi ile çelişmeden devam eden bu dizi aynı zamanda kullanıcılar tarafından da çok beğenilen bir dizidir.

Oyuncular: Michiel Huisman, Carla Gugino, Henry Thomas, Elizabeth Reaser, Kate Siegel…

İmdb Puanı: 8,7

https://youtu.be/G9OzG53VwIk

The Umbrella Academy:

The Umbrella Academy

Yeni nesil macera filmi sevenlerin göz bebeği olan The Umbrella Academy Steve Blackman ve Jeremy Slater tarafından 15 Şubat 2019 tarihinde yayınlanmaya başladı. Yayınlanmaya başlamasının ardından bir çok izleyici tarafından çok beğenilen bu dizi aynı zamanda fantastik içerikler de içeriyor. Bu sayede daha çok genç izleyici kitlesini kendine çekiyor.

The Umbrella Academy Konusu:

The Umbrella Academy dizisinin konusu Ninja Kaplumbağalara benziyor desek yanlış olmaz :). Çünkü bu dizide de aynı Ninja Kaplumbağalar çizgi filminde olduğu gibi bir baba süper güçleri olan 4 çocuğu evlat ediniyor ve onları kötülere karşı savaşmaları için eğitiyor.

Oyuncular: Ellen Page, Tom Hopper, David Castañeda, Robert Sheehan…

İmdb Puanı: 8,1

Bodyguard:

Bodyguard

Oldukça sürükleyici bir suç ve gizem dizisi olan Bodyguard Imdb puanından da anlaşılacağı gibi izleyiciler tarafından çok beğenilen bir dizidir. Jed Mercurio tarafından çıkarılan bu dizinin ilk bölümü 26 Ağustos 2018 tarihinde yayınlanmış ve büyük bir ilgi görmüştür.

Bodyguard Konusu:

Devid Budd Orta Doğu’da savaşmış olan bir askerdir. Devid Budd büyük suçlar işlemiş olan bir teröristi yakalayıp kendisini kanıtladıktan sonra insanlar Devid’e daha da çok güveniyorlar. Güven ve politik olayların ilgi çekici bir şekilde anlatıldığı bu dizi her bölümünde ayrı bir zevk ve heyecan vermeye devam ediyor.

Oyuncular: Richard Madden, Sophie Rundle, Vincent Franklin, Keeley Hawes, Gina McKee…

İmdb Puanı: 8,2

Not: Bunun gibi daha fazla içerik görmek istiyorsanız 1nciBlog’u takip edebilirsiniz :).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir