Evde Karınca Var Ne Yapmalıyım? Kanatlı Karınca Derdine Son!
Kapat

Evde Karınca Var Ne Yapmalıyım? Kanatlı Karınca Derdine Son!

Anasayfa
Güncel Evde Karınca Var Ne Yapmalıyım? Kanatlı Karınca Derdine Son!

Evde karınca var nasıl uzaklaştırabilirim? Kanatlı karınca nasıl öldürülmeden uzaklaştırılabilir? Eğer sizde kafanızda bu sorularla geldiyseniz cevabınızı burada bulacaksınız.

Karıncalar, özellikle evlerin mutfaklarında ortaya çıkarlar. Doğaları gereği duvara tırmanabildikleri için mutfağınızdaki herhangi bir besinin yerini buldukları zaman ne yapar ne eder bir delik bulup oraya girerler. Özellikle de kanatlı karınca için bu olay daha kolaydır. Kanatlı karınca kanatları sayesinde uçabildiği için evinize daha kolay bir şekilde girme şansı vardır. Bu yüzden kanatlı karınca diğer karıncalara nazaran daha sinir bozucu olabilir. Peki kanatlı karınca evden nasıl uzaklaştırılır? Aslına bakarsanız karıncalardan özellikle kanatlı karıncalardan kurtulmak epeyce zordur. Tabi karıncalardan kurtulmanın püf noktalarını bilmiyorsanız. Bu yazımızda tamda bu konudan bahsedeceğiz. İşte karşınızda karıncalar ve kanatlı karıncalardan kurtulmanın 5 püf noktası.

karınca

Kanatlı Karıncalardan Kurtulmanın   Yolu

1)Karıncalardan Kurtulmak İçin: Limon

Çoğu kişi limon kokusunu sever ama inanın bana karıncalar limon kokusundan nefret ederler. Bu yüzden bir adet limon kullanarak evinizdeki karıncalardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Peki karıncalardan kurtulmak için limonu nasıl kullanacağız? Hadi gelin hep beraber bu konuya bir bakalım.

 • Bir adet limonu ortadan ikiye bölün.
 • Karıncaların yürüyüş güzergahına yakın bir yere limonu sürün veya limonu oraya koyun.
 • Etkiyi arttırmak için limonun ortasına nane koyabilirsiniz.
 • Bu adımları uyguladıktan sonra karıncalardan kurtulmuş olacaksınız.

Eğer karıncalardan hala kurtulamadıysanız gelin karıncalardan kurtulmanın diğer yöntemlerine bir bakalım.

2)Kanatlı Karıncalardan Kurtulmak İçin: Tarçın

Kanatlı karıncalarda aynı diğer karıncalar gibi kokuya duyarlıdır ve sevmediği bazı koku türleri vardır. Biz insanlar olarak tarçın kokusuna bayılırız ama karıncalar tarçın kokusunu hiç sevmezler. Bu yüzden tarçın ile kanatlı karıncalardan kurtulabilirsiniz. Peki karıncalardan kurtulmak için tarçını nasıl kullanmalıyız? Sizin için aşağıya nasıl kullanacağınızı yazdım. Hadi yazdıklarıma bir bakalım.

 • İlk önce herhangi bir aktardan ya da marketten bir miktar tarçın temin edin.
 • İlk olarak aldığınız bu tarçını karıncaların yürüyüş güzergahına, kanatlı karıncaların ise daha çok bulunduğu ortama koyun. Kokularından kaçacaklardır.
 • Yukarıda bahsettiğim yöntem işe yaramadıysa tarçını öğütüp toz haline getirin ve bu tozu karıncaların girdikleri yerlere ve çatlaklara toz haline getirdiğiniz tarçını serpiştirin.
 • Diğer bir yöntem ise tarçın yağını bir miktar su ile karıştırıp bir sprey kutusuna doldurarak karıncaların bulunduğu ortama sıkmak.
3)Karıncalardan Kurtulmak İçin: Sirke

Karıncaların nefret ettiği kokular say say bitmiyor. Evet, karıncalar sirke kokusundan da nefret ediyor. Karıncalardan kurtulmak için bir miktar sirke ile bir miktar suyu karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı bir sprey kutusuna koyun ve karıncaların bulunduğu ortama sıkın.

4)Karıncalardan Kurtulmak İçin: Tebeşir

Tebeşir içerdiği kalsiyum karbonat sayesinde karıncaları püskürtmekte oldukça iyi bir yöntemdir. Evdeki bahçe kapınızın ve diğer kapılarınızın önüne tebeşirle birer çizgi çizin. Daha sonra tebeşiri ezerek toz haline getirin. Toz haline getirdiğiniz bu tebeşiri bahçenizdeki bitkilerin ve çiçeklerin etrafına serpin. Bu yöntem ile karıncalardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

5)Karıncalardan Kurtulmak İçin:  Acı Biber

Eğer karıncalar mutfağınızdaki tezgahı bastıysa ve onlardan kolay bir şekilde kurtulmak istiyorsanız acı biber size yardımcı olacaktır. Peki karıncalardan kurtulmak için acı biberi nasıl kullanmalıyız? Hadi gelin bu sorunun cevabına bir bakalım.

 • Bir miktar acı biberi rendeleyip mutfak tezgahınızın üzerine dökün. Böylelikle karıncalar kaçmaya başlayacaktır.
 • Diğer bir yöntemimiz ise bir miktar acı biberi bir miktar suyun içine koyarak kaynatmak. Kaynattığınız bu karışımın suyunu bir sprey kutusunun içine boşaldın ve tezgahınızın üzerine sıkın.
 • Bu yöntemleri karıncaların bulunduğu diğer bölgelerde de uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan “saçın kendi yağı saçı uzatır mı?” adlı yazıya buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir