Fortnite Mobile Geliyor! Fortnite APK İndir
Kapat

Fortnite Mobile Geliyor! Fortnite APK İndir

Anasayfa
Oyun Fortnite Mobile Geliyor! Fortnite APK İndir

Fortnite apk indir, Fortnite mobile nasıl indirilir? Fortnite destekleyen cihazlar hangileridir. Fortnite oynanışı nasıldır? Bu soruların cevabı burada…

Fortnite, PC ve Playstation gibi birçok cihazda çalışan en iyi savaş oyunlarından biri. Gerek oyun grafikleri gerekse oynanış deneyimi açısından kullanıcılar üzerinde olumlu bir deneyim bırakıyor. Bu yüzden dünyanın dört bir yanındaki oyunculardan büyük bir destek aldı. Alınan bu destekler sayesinde geliştiriciler bu oyunu mobil uyumlu hale getirme kararı aldı.

fortnite mobile

Fortnite aslında bir bakıma Pubg ile benzerlik gösterir. Bu benzerliklerden bazıları şu şekildedir:

  • Oynanış biçimi
  • Savaştaki oyuncu sayısı
  • Oyunun amacı
  • Oyunda en sona kalmaya çalışmak
  • Oyunun içinde silah toplama
  • Binaların içinden ekipman toplama
  • Oyun alanı daralması

Bu benzer yönlerin yanında Fortnite ile Pubg oyunlarını ayıran bir özellik vardır. Bu da Fortnite’ın ücretsiz Pubg’nin ise ücretli olmasıdır. Zaten Fortnite oyununun kullanıcılar tarafından bu kadar destek görmesinin sebebi de tamamen ücretsiz olmasıdır. Dilerseniz Fortnite ve Pubg oyunlarını ayıran diğer özelliklere bir bakalım.Bina İnşaatı

Bu özellik Pubg oyununda yok. Sanırım Fortnite oyununu Pubg’den ayıran en önemli özelliklerden biri bu. Fortnite oyununda binalar yıkılabilir ama bu binalar yerine siz kendiniz yeni binalar inşaat edebilirsiniz. Bina inşaat özelliğini kendinizi korumak veya saklamak için kullanabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir şey. Ama bu binaları yapmanız için ilk önce ahşap , metal ve taş toplamanız gerekiyor. Hadi kolay gelsin.

Silah Farklılığı

Fortnite ounundan Pubg’den farklı silah çeşitleri vardır. Pubg’de görmediğimiz bu silah çeşitleri arasında taktik av tüfeği, Brust saldırı tüfeği, av tüfeği, keskin nişancı tüfeği, roket fırlatıcı ve taktik submachine gun gibi silahlar mevcut. Bu silahların hepsinin farklı farklı özellikleri vardır. Hepsini farklı yerlerde kullanmalısınız. Bu yüzden ilk başta hangi silahların nerelerde avantaj sağlayacağını öğrenmeye çalışın.

fortnite mobile

Oyun Modları

Oyun modları çok faklı olmasa bile yine de temel olarak farklı olduklarını söyleyebiliriz. Benzer modlar arasında tek kişilik modu söyleyebiliriz. Tek kişilik modunda diğer 99 kişiyle savaşıp en sona kalmaya çalışıyorsunuz. Diğer benzer mod ise Squat modu. Squat modunda takım oluşturarak diğer takımlarla savaşıp en yine en sona kalmaya çalışıyorsunuz.

Farklı oyun modu olarak gösterebileceğimiz modlar arasında zombi modu ve 50vs50 modu var.

Fortnite Destekleyen Cihazlar

Fortnite mobile oyununu oynamak için cihazınızın belli başlı özelliklere ihtiyacı olacaktır. Mesela İOS kullanıcısı iseniz İOS 11 cihazlar kullanmalısınız. Eğer android kullanıcısı iseniz en az 2 GB RAM ve Android 6.0 ve üstü cihazlara ihtiyacınız olacaktır. Eğer telefonunuz bu minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa maalesef ki oyunu oynayamayacaksınız. Dilerseniz hemen Fortnite oyununu destekleyen belli başlı bazı cihazlara bir bakalım.

İOS Cihazlar: İphone 6S , SE , 7 , 8 , X ; İPAD Mini 4 , air 2 , 2017 , Pro

Android Cihazlar: 

Samsung Galaxy: S7, S8, S9 ,Note 8, Note 9

ASUS: Zenfone 4 Pro, 5Z,  V

Google: Piksel , Piksel XL , Piksel 2 , Piksel 2 XL

LG: G5 , G6 , G7 , V20 , V30

Huawei: Honor 10, Honor Play, Mate 10, Mate 10 Pro, Mate RS, Nova 3, P20 , P20 Pro

Nokia: 8

ZTE: Axon 7, 7S, Axon M, Nubia Z17, Z17 S, Z11

Razer: Phone

One Plus: 5, 5T, 6

Xiaomi: Blackshark, Mi 5, Mi 5S, Mi 5S Plus, 6, 6 Plus, Mi 8, Mi 8 Explorer, 8 SE, Mi Mix, Mi Mix 2, Mi Mix 2S, Mi Note 2

Fortnite APK Nasıl İndirilir?

Fortnite apk indirmek için aşağıdaki mavi yazıya tıklayın.
Fortnite Mobile APK İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir