Gelmiş Geçmiş En İyi 30 Yabancı Dizi 2019 | 1nciBlog
Kapat

Gelmiş Geçmiş En İyi 30 Yabancı Dizi 2019

Anasayfa
Dizi önerileri Gelmiş Geçmiş En İyi 30 Yabancı Dizi 2019

Günümüzde hemen hemen herkes bir veye bir kaç dizi takip ediyor, beğendiği dizileri boş zamanlarında büyük bir keyifle izliyor. Biz bu yazımızda sizler için keyifle izleyebileceğiniz gelmiş geçmiş en iyi 30 yabancı dizi listesi yaptık. Eminim ki bu 30 yabancı dizi arasından kendinize göre birbirinden güzel diziler bulacaksınız. Hadi hazırladığımız listeye bir bakalım.

Gelmiş Geçmiş En İyi 30 Yabancı Dizi 2019:

30-The Flash(2014, imdb puanı:8,0):

The Flash dizisi, kendisi ile aynı adda olan DC Comics çizgi romanından esinlenilerek 2014 yılında TV’de yayınlanmaya başlamıştır. Yayınlandığı ilk andan itibaren gerek Türkiye gerekse dünya çapında büyük ilgi çekmiştir. Bu yüzden gelmiş geçmiş en iyi yabancı dizi listemize bu diziyi de eklemek istedik.

Çok zor çozukluk zamanları geçiren Allen, küçük yaşlarda annesini kaybetmiştir. Babası ise annesini öldürmek suçundan hapse atılmıştır. Dedektif Joe West’in ellerinde yetişen Allen, S.T.A.R. endüstrisinin bir icat denemesi anında yapılan büyük bir hata nedeniyle oluşan patlamada bir şimşek ile karşı karşıya gelmek durumunda kalmıştır. Bu olay sonrasında Allen’ın vücudunda hücre yenilemesi hızlanmış ve çeşitli özel yetenekler kazanmıştır. Bu sayede The Flash olmuştur ve hayatını annesinin katilini bulmaya adamıştır. Aynı zamanda masum insanları da kurtarmaya başlamıştır.

The Flash

29-Modern Family(2009, imdb puanı:8,5)

2009 yılından beri vizyonda olan dizi bir tür komedi dizisidir. Birbirine çok yakın olan 3 çiftin birinin gay olması dikkat çekici bir detay. Dizide anlatılan 3 çiftten birisi gloria ve kocası jay’dir. İlk karısından ayrıldıktan sonra Gloria ile evlenen Jay, Gloria’dan yaşça çok büyüktür. Diğer bir çift ise Jay’in kızı Clarie ve eşi Phill’dir. Ve son çift Mitchell ve Cameron. Bu aileler arsındaki bağlantıyı mizahi bir şekilde anlatan dizi dünya çapında büyük ilgi görmüştür.

Modern Family

28-Suits(2011, imdb puanı:8,6)

Her sezon 15 bölüm çeken dizi, 2011 tarihinde piyasaya sürüldü. Dizinin içeriğine değinelim.

Bir dahi olan Mike Ross, eğitimini yarıda bırakmış ve çocukken çok kötü olaylar yaşamıştır. Geçimini LSAT sınavlarına girerek sağlamaktadır. Specter ise yaşanılan bölgedeki en iyi avukatlardan birisidir. Çalıştığı şirketten şans eseri Mike ile tanışır. Mike’ın zekasından çok etkilenen avukat, hemen ona asistanlık teklif eder. Ancak şirkette sadece Harvard mezunları çalışabildiği için Mike’ı Harvard mezunu olarak tanıtırlar. Daha sonra şirket içerisinde yaşanan olaylar ve Mike’ın hayatına giren kadın ile birlikte olayalar gelişir.

27-The Originals(2013, imdb:8,3)

Fantastik bilim kurgu dizisi olan The Originals, 2013 yılında izleyicileri ile buluştu. İçeriğindeki doğa üstü yaratıklar ise vampirlerdir.

En yaşlı ve bundan dolayı en güçlü olan ilk vampirler, normal vampirlerden çok daha güçlüdürler. Ama kendilerini daha fazla geliştiremezler çünkü zaten vampirliğin en güçlü olduğu yaştadırlar. Eğer bu vampirlerden biri öldürülürse, öldürülen vampirin soyundan olan bütün vampirler ölür. Yani bu ilk vampirlerin hepsi öldürülürse bütün vampir ırkı son bulur.

The Originals

26-How I Met Your Mother(2014, imdb puanı:8,4)

How I Met Your Mother, bir ABD dizisidir. Romantik komedi türündeki dizi tam 9 sene boyunca çekilmeye devam edilmiştir. 

Dizinin Konusu Nedir?

2030 yılında baş karakterlerden olan Ted çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştıklarını anlatıyor. Bu dizi tam 208 bölüm sürüyor. Kendini hiç tekrar etmeden küçük bir konu çerçevesinde 208 bölüm çekildiği için bu büyük bir başarı sayılıyor.

25-Mad Men(2015, imdb puanı:8,6):

1960 yıllarında geçen dizide reklamcılık dünyasının parlayan çocuklarının hikayeleri gözler önüne seriliyor.

Dizide 60’lı yıllardaki reklam gurusu Don Draper ve ekibi, insanların gözünün önünden yalanla gerçeğin arasındaki ince çizgiyi tamamen kaldırmaya çalışması ve o yılların dekorunda insan doğasının incelikleri gözler önüne seriliyor.

Mad Men

24-Vikings(2013, imdb:8,6):

Dizi izleyenleri 8. yüzyıla götürüyor. Bu dizide vikinglerin hayatlarından kesitler görmeniz mümkün. Özellikle eski çağlarda kurulan uygarlıkların nasıl kurulduğunu merak ediyorsanız bu dizi sizi büyük bir maceraya sürükleyecek.

Vikings

23-Rome(2007, imdb puanı:8,8):

Adından da anlaşılabildiği üzere bu bir Roma dizisidir ve Roma imparatorluğunu anlatmaktadır.Roma İmparatorluğu, her ne kadar dışarıdan çok güçlü bir imparatorluk gibi gözüksede aslında yıkılma eşiğindedir. Ama yine de uzun uğraşlar sonucunda Galya bölgesini ele geçirirler.

Dizi ilk başta Roma İmparatorluğu’nun çöküş dönemini daha sonra ise nasıl ayağa kalkacaklarını anlatmaktadır.

22-Shameless(2011, imdb puanı:8,7):

Shameless dizisi, 6 çocuk ve 1 babadan oluşan ailenin trajikomik yaşantısını anlatmaktadır. Çocukların babası olan Frank tam bir alkol bağımlısıdır ve gece gündüz eğlence peşindedir. En büyük çocuk olan Fiona ise evi bir şekilde geçindirmeye ve kardeşlerini okutmaya çalışır. Dizide bu hikaye çerçevesindeki olaylar anlatılır.

21-Stranger Things(2016, imdb puanı:8,9):

Başarılı bir bilim kurgu dizisi olan Stranger Things, Will adında 12 yaşındaki bir çocuğun kaybolmasıyla başlıyor. Herkes Will’i aramaya koyuluyor faka hiç bir iz bulanamıyor. Tam pes edip geri dönecekleri sırada esrarengiz bir kız çocuğu ortaya çıkıyor ve olaylara farklı bir boyut kazandırıyor. Ancak daha sonra olaylar yapılan gizli deneyler sonucunda doğa üstü güçlere uzanan çok karmaşık bir hal alıyor.

Stranger Things

20-The Walking Death(2010, imdb puanı:8,4):

Dizinin adının Türkçe karşılığı olan yürüyen ölüler, dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de büyük ilgi görmüştür. Bu dizi adından da anlayabileceğimiz gibi zombi salgınını anlatıyor. Zombi salgınının hızla yayılmasıyla artan zombiler karşısındaki insanların mücadeleleri anlatılır.

The Walking Death

19-Supernatural(2005, imdb puanı:8,5):

Eğer sizde artık klişeleşmiş dizi konularından sıkıldıysanız bu dizi tam size göre. Supernatural dizisi aslında bir tür korku dizisidir. Ancak içinde kara mizaha da oldukça sık yer verilmiş. Eğer farklı bir tat almak istiyorsanız bu diziyi izlemenizi öneririz.

Supernatural

18-Fringe(2013, imdb puanı:8,4):

Bir bilim kurgu dizisi olarak karşımıza çıkan Fringe dizisinin içinde FBI ajanlarına da yer verilmiş. Bilim kurgu dizisi dememin sebeplerinden bir tanesi ise yeni doğan küçük bir bebeğin inanılmaz bir hızla büyüyüp 5 dakika içinde ölmesidir. Eğer bilim kurgu türündeki eserlerden hoşlanıyorsanız bu dizi tam size göre.

17-Doctor Who(2005, imdb puanı:8,7):

Doctor Who dizisi bir fantastik bilim kurgu dizisidir. 2005 yılından itibaren izleyicilerini etkilemeyi başarmıştır.

Doctor Who

16-Black Mirror(2011, imdb puanı:8,9):

Black Mirror dizisi, bence diğer dizilerden keskin bir çizgi ile ayrılıyor. Günümüzde teknolojinin insanlar üzerindeki etkisini anlatan bu dizinin oldukça fazla izleyicisi var. Böyle bir diziyi kaçırmamanız gerektiğini düşünüyorum.

15-Fargo(2014, imdb puanı:9,0):

Dizinin birinci sezonunda Minnesota Beminji’de yaşananlar anlatılıyor ve ikinci sezonunda yine Minnesota’da çıkan mafya çatışmaları anlatılıyor.

14-Mr. Robot(2015, imdb puanı:8,6):

Bu dizinin konusu ise bir hacker grubudur. Bu hacker grubu zamanla bir araya gelir ve dünya devi olan şirketleri yıkma amacı güder. Dizi bu olaylar çerçevesinde gelişir.

Mr. Robot

13-House Of Cards(2013, imdb puanı:8,9):

Dizi Frank adında bir siyasetçinin istediği mevkiye gelmek için yaptığı acımasız planları anlatıyor.

12-True Detective(2014, imdb puanı:9,0):

True Detective dizisi, bir dedektif dizisidir.Dizide hikayenin yaşandığı çevrede işlenen cinayet vakaları gibi vakaların araştırılması ve çözülmesi işleniyor.

True Detective

11-Hannibal(2015, imdb puanı:8,6):

İçinde FBI’ında bulunduğu bir polisiye dizisidir. bütün katilleri yakalayabilen Will Graham’ın yakalamaya çalıştığı son katil ise Dr. Hannibal’dır.

Hannibal

10-Westworld(2016, imdb puanı:8,9):

Yapay zekaya meraklı olan kişilerin kesinlikle izlemesi gereken bir dizi. Dizi yapay zekanın gelişiminin ne kadar ilerleyebileceğini ve ne gibi sonuçlar doğurabileceğini anlatıyor.

Westworld

9-Oz(2003, imdb puanı:8,7):

O gördüğünüz hapishane konulu dizilerden çok daha farklı olarak tasarlanmış olan dizi ezber bozuyor. Dizi, hapishanede olabilecek her türlü olayı ve mahkumların birbirlerine üstünlük sağlam için yaptığı kavgaları anlatıyor. Bu tarz dizileri seven birisi bu diziyi kesinlikle izlemeli.

8-Friends(2004, imdb puanı:8,9):

Bu dizi, 3’ü kız 3’ü erkek olan bir grup gencin eğlenceli ve sıra dışı hayatını anlatıyor. Dizinin içinde hem aşk hem ayrılık hem de komedi var. Dizi çekimi tam 10 yıl sürmüş. Bu yüzden dolayı karakterlerin yaşları da diziyle doğru orantılı olarak büyütülmüş.

Friends

7-Band Of Brothers(2001, imdb puanı:9,5):

2. Dünya Savaşı’nı konu alan dizi, bir ABD hava kuvvetleri ekibinin eğitimi kısmından başlıyor. Askeri ve tarihi izler taşıyan bu dizinin dünya çapında oldukça fazla izleyicisi var.

6-Prison Break(2017, imdb puanı:8,4):

Bu dizi çok yakın bir zamanda, 2017 yılında izleyicileri ile buluşmuştur. Bu dizide bir inşaat mühendisi olan Micheal’ın idama mahkum edilen abisini kurtarmaya çalışması anlatılmaktadır.

Prison Break

5-Narcos(2017, imdb puanı:8,9):

Narcos dizisi, şöhreti ile ün kazanan Pablo Escobar’ın hayatından esinlenmiştir. Zamanın en bilindik suçlularından olan Pablo Escobar’ın çeşitli kitapları ve filmleri yapılmıştı. Şimdi ise Narcos dizisi ile karşımızda.

Narcos

4-Dexter:

Dizi gündüzleri adli tıpçı geceleri ise seri katil olan Dexter Morgan’ın yaşadıklarını anlatıyor. Bu dizi Darkly Dreaming Dexter kitabından esinlenmiştir.

Dexter

3-Sherlock(2010, imdb puanı:9,2):

Sherlock yani Sherlock Holmes günümüzde yaşayan bir karakterdir. Zaten dizideki olaylarda 21. yüzyılda geçmektedir. Sherlock Holmes işini çok iyi yapan bir dedektiftir. Bu dizide de Holmes’un cinayetleri nasıl bir ustalıkla çözdüğü anlatılmaktadır.

Sherlock

2-Breaking Bad(2013, imdb puanı:9,5):

Walter White bir lisede kimya öğretmenliği yapmaktadır. Arta kalan zamanlarında ise araba yıkamacıda çalışarak ailesini maddi güçlüklerden korumaya çalışır. Bir gün nefes alıp verirken garip hisseden Walter doktora gittiğinde akciğer kanseri olduğunu öğrenir ve bu aşamadan sonra derin düşüncelere kapılır.

Breaking Bad

1-Game Of Thrones(2011, imdb puanı:9,5):

İzlemeyen kaldı mı bilmiyorum ama puanından da anlaşılacağı üzere çok başarılı bir dizi. Dizinin ilk başında ejderhalar yok edileli yüzlerce yıl olmuş. Fakat fosilleşmiş ejder yumurtaları sayesinde ejderler yeniden canlanıveriyor.

Game Of Thrones

“2019 Yılında Vizyona Girecek Olan Filmler” adlı yazımıza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

“Gelmiş Geçmiş En İyi 30 Yabancı Dizi 2019” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir