Google Görselle Arama Nasıl Yapılır Güncel!
Kapat

Google Görselle Arama Nasıl Yapılır Güncel!

Anasayfa
Nasıl Yapılır? Google Görselle Arama Nasıl Yapılır Güncel!

Google’da görselle arama nasıl yapılır? Bilgisayarda ve telefonda görselle arama nasıl yapılır? İşte yazımda sizlere sorularınızın cevabını veriyorum.

Bilmiş olduğunuz üzere en büyük arama motoru olan Google, son zamanlarda görselle arama dediğimiz yeni bir arama yöntemi geliştirdi. Nasıl görselle arama yapıldığını anlatmadan önce arama mantığını kısaca açıklamak istiyorum. Arama mantığı tam olarak şu şekilde çalışıyor; siz arama kısmına bir fotoğraf yüklüyor veya urlsini giriyorsunuz ve ara butonuna bastıktan sonra bekliyorsunuz. Daha sonra Google, yüklediğiniz veya urlsini verdiğiniz fotoğrafın farklı boyutlarını ve benzerlerini sizlere sunuyor. Şimdi gelelim asıl konumuza. Görselle arama nasıl yapılır? 

Görselle arama yapmanın iki çeşidi var. Bu iki çeşidi bilgisayarla görsel arama ve telefonla görsel arama olarak açabiliriz. Ben bu yazımda hem bilgisayarla hem de telefonla görsel aramayı sizler için anlatacağım. Hadi hemen konumuza geçelim.

Bilgisayarda Görselle Arama Nasıl Yapılır?

Bilgisayarla görsel arama yapmak için ilk yapmanız gereken şey images.google.com adresine gitmek. Daha sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkacak;

Görselle Arama

Açılan ekranda kamera simgesine tıklayın. Tıkladıktan sonra size url ekle ya da fotoğraf yükle şeklinde iki tane seçenek sunacaktır. Aynı aşağıya koymuş olduğum resimdeki gibi.

Bilgisayarda Görsel Arama

Bu kısımdan dilediğiniz yöntemi seçerek görsel arama yapabilirsiniz.

Telefonda Görselle Arama Nasıl Yapılır?

Telefonda görselle arama yapmak için ilk önce buraya tıklayarak ilgili alana gidin. Karşınıza şöyle bir ekran çıkacak:

Telefonda Görselle Arama 

Açılan bu ekranda “upload” kısmına tıklayarak aratmak istediğiniz resmi seçin. Hepsi bu kadar. Artık rahatlıkla telefondan da görselle arama yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir