Google Meet, Ücretsiz Olarak Çıkış Yapacak | 1nciBlog
Kapat

Google Meet, Ücretsiz Olarak Çıkış Yapacak

Anasayfa
Haberler Google Meet, Ücretsiz Olarak Çıkış Yapacak

Koronavirüs salgınının küresel bir sorun haline gelmesinin ardında eğitim ve iş hayatında tele-konferansların kullanılması kaçınılmaz oldu. Bu bağlamda kullanıcılar en çok Zooms platformuna yönelmişti. Şimdi ise Google yeni canlı konferans platformu Meet’i tanıttı.

Koronavirüs salgını ile alınan önlemlerden birisi olan karantina uygulaması nedeniyle insanlar okula ve işe gidemez oldular. Bu yüzden çalışanlar uzaktan çalışma öğrenciler ise uzaktan eğitim almak zorunda kaldı. Google, Uzaktan eğitime ve uzaktan çalışmalara katkı sağlamak amacıyla Google Meet‘i duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Google yeni canlı konferans platformu olan Google Meet’i ücretsiz olarak yayınlayacağını duyurmuştu. Ayrıca Meet’in güvenilirlik konusunda yıllarca süren çalışmalar ve geliştirmelerden sonra platformu son derece güvenilir hale getirdiklerini de açıklamışlardı.

Mayıs ayından itibaren tüm dünyaya ücretsiz olarak sunulacak olan Google Meet’e giriş yapabilmek için Google hesabı yeterli olacak. Bununla birlikte planlama, ekran paylaşımı ve gerçek zamanlı alt yazılar gibi özellikler de kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak.

Google, ücretsiz olarak yayınlayacak olduğu Google Meet’in istetikleri hakkında da açıklama yapmıştı. Ayrıca ocak ayından itibaren kullanıcı sayısının 3 kat arttığı platformda her gün 3 milyon yeni kullanıcıya da ev sahipliği yapıldığını belirtildi.

Google Meet

Meet platformunun güvenlik ve gizlilik önlemleri hakkında da konuşan Google, çeşitli güvenlik ve gizlilik önlemlerinin alındığını belirtti. Yani canlı konferanslarda bir kullanıcıyı susturmak ya da konferanstan atmak mümkün olabilecek. Son olarak ücretsiz kullanıcıların konferans süresinin 60 dakika olarak sınırlandıracağı söylentilerinin de 30 Eylül 2020’ye kadar geçerli olmayacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir