Google Site Ekleme , Google'a Sitenizi Ekleyin!
Kapat

Google Site Ekleme , Google’a Sitenizi Ekleyin!

Anasayfa
Genel Google Site Ekleme , Google’a Sitenizi Ekleyin!

Her site sahibinin ortak sorunu olan Google site ekleme sorununa bu yazımızda çözüm bulacaksınız. Hadi gelin Google arama motoruna site ekleme işlemini neden ve nasıl yapmanız gerektiğine bir bakalım.

Google site ekleme yani Google’a sitenizi eklemeniz sitenizin SEO’su(arama motoru optimizasyonu) için oldukça önemli bir yere sahiptir. Sitenizin SEO’sunun artması demek google’da üst sıralara çıkmanız anlamına da geldiğinden Google site ekleme işlemini kesinlikle yapmanız gerektiğini söyleyebilirim. Peki Google site ekleme işlemi ne işe yarar? Hadi gelin bu sorunun cevabına bakalım.

google site ekleme

Google Site Ekleme Ne İşe Yarar?

Google site ekleme işlemi sitenizin sıralamaya hızlı bir şekilde girmesi için önemli bir işlemdir. Google site ekleme işlemini yaptıktan sonra artık siteniz daha hızlı index almaya başlayacaktır. Siteniz daha hızlı index aldığı için de daha çok trafik almaya başlayacaksınız. Böylelikle siteniz çok daha hızlı bir şekilde gelişme imkanı bulacaktır. Ancak bu Google arama motoruna site ekleme işlemini yaptıktan sonra sadece yatıp bekleyeceğiniz anlamına gelmez. Sitenizi Google’a ekledikten sonra düzenli olarak içerik yüklemeye de devam etmeniz gerekiyor. Çünkü Google düzenli içerik yükleyen siteleri “penguen algoritması” adını verdiği bir bir yazılımla tespit eder ve bu siteleri daha hızlı bir şekilde sıralamaya sokar. Tabi yüklediğiniz içeriklerin SEO uyumlu olması gerekiyor. Eğer wordpress kullanıyorsanız herhangi bir SEO eklentisi ile sitenizin SEO’sunu(arama motoru optimizasyonu) arttırabilirsiniz. Hangi eklentileri kullanabileceğinizi bilmiyorsanız aşağıda mavi renkli yazıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.Kesinlikle kullanılması gereken WordPress eklentileri!

Google Site Ekleme Nasıl Yapılır?

Aşağıda adım adım Google arama motoruna site ekleme işlemini nasıl yapacağınızı anlattım. Eğer aşağıda anlattıklarımı anlamadıysanız buraya tıklayarak resimli anlatım yaptığımız yazıya gidebilirsiniz.

  • Google’a sitenizi eklemek için ilk yapmanız gereken Google Search Console aracına giriş yapmak.
  • Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan “mülk ekle” butonuna tıklayın.
  • Açılan pencerede sitenizin adresini isteyecektir. Bu bölüme sitenizin adresini girin.
  • Daha sonra sitenizi doğrulamanızı isteyecek ve sitenizi doğrulamanız için birkaç tane seçenek sunacak.
  • Sunduğu bu seçenekler arasından “HTML etiketi” seçeneğini seçin ve orada size verilen kodu kopyalayın.
  • Kodu kopyaladıktan sonra yönetici panelinizden sırasıyla görünüm>düzenleyici bölümüne girin.
  • Açılan pencerenin sağ tarafından “header.php” bölümünü seçin ve gelen ekranda kodunuzu head etiketleri arasına yapıştırın.
  • Kodunuzu yapıştırdıktan sonra tekrar Searc Console sekmesine gidin ve “doğrula” seçeneğine tıklayın.

Eğer yukarıda bahsetmiş olduğum adımları doğru bir şekilde yaptıysanız Google site ekleme işlemini başarıyla tamamlamışsınız demektir. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek şey düzenli olarak içerik yüklemek ve beklemek. Umarım yazım faydalı olmuştur.

 

 

“Google Site Ekleme , Google’a Sitenizi Ekleyin!” üzerine 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir