GTA 6 Hakkında Şimdiye Kadar Bilinen Her Şey | 1nciBlog
Kapat

GTA 6 Hakkında Şimdiye Kadar Bilinen Her Şey

Anasayfa
Oyun GTA 6 Hakkında Şimdiye Kadar Bilinen Her Şey

Herkese merhaba, değerli 1nciBlog takipçileri. Bu yazımızda sizlere GTA 6 hakkında şimdiye kadar bilinen her şeyi derleyip sunacağız.

Dünyanın en iyi açık dünya oyunlarından biri olan GTA, çıkardığı oyun serisi ile her yeni sürümünde daha çok oyuncuyu kendine hayran bırakıyor. GTA 6’nın ise ne zaman çıkacağı oyuncular tarafından çokça merak ediliyor. Gta Sanandreas 2004, Gta 4 2008 ve Gta 5 ise 2013 yılında piyasaya sürülmüştü. Bu oyunların çıkış tarihleri arasındaki farka baktığımız zaman her 4-5 yılda bir yeni GTA sürümü tanıtılıyor. Bu bilgiler ışığında GTA 6’nın 2018 ya da 2019’da çıkacağını söyleyebilirdik. Ancak maalesef ki GTA 6 bizleri şaşırttı ve tüm herkesin GTA 6 çıkış tarihi tahminleri yanlış oldu.

Endüstri analisti Michael Pachter’a göre GTA 6, 2020’de tanıtılacaktı. Ancak GTA 6 tanıtımının ekibin Red Dead Redemption 2 projesi nedeni ile 2021‘e ertelenmesi büyük bir olasılık gibi görünüyor. Oyunun çıkış tarihi iyimser düşünürsek 2022 yılında olacak. Ancak ekip GTA 6’nın çıkış tarihi hakkında kesin bir bilgi paylaşmaktan kaçınıyor.

Red Dead Redemption 2

GTA 6 Nerede Geçecek?

Rockstar Games’in hazırlamış olduğu bir ankette oyunculara GTA 6’nın nerede geçmesini istediklerini sormuştu. Bu ankette yer alan şehirlerden birisi de İstanbul’du. Tabi ki her Türk insanı gibi biz de GTA 6’nın İstanbul’da geçmesini isteriz. Ancak bu ihtimal çok düşük gibi görünüyor. Zira GTA 6’nın London’da geçeceği söylentileri çok daha fazla.

Ayrıca GTA 6’nın büyük bir Amerika haritasında geçebileceği de söyleniyor. Bu söylentiler bize daha mantıklı geldi. Çünkü Rockstar Games ekibi GTA 6 ile oyuncuları şaşırtacaklarını söylemişlerdi.

GTA 6’da Kadın Karakter Olacak mı?

Oyuncuların Rockstar Games ekibine sıkça sorduğu sorulardan birisi de neden hiçbir GTA oyununda kadın karakter olmadığıdır. Başarılı ekip aslında bu konunun hiç akıllarına gelmediğini açıklayarak GTA 6’da oyunculara bir sürpriz yapabileceklerini belirtti. Büyük bir ihtimalle GTA 6’da kadın karakter seçimi de yapabiliyor olacağız.

GTA 6 Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Oynanabilecek mi?

Sanal Gerçeklik

Söylentilerin ardı arkası kesilmiyor ancak bu söylentileri de yazımıza eklemekte fayda var. Yine bazı söylentilere göre GTA 6 sanal gerçeklik gözlüğü ile oynanabilecek. Yani oyunu VR olarak oynayabileceğiz.

Aslında GTA 6’nın son teknolojilerden birisi olan sanal gerçeklik gözlüğü ile oynanabilecek olması çok da düşük bir ihtimal değil. Yenilikçi ve sürekli kendini geliştiren Rockstar Games ekibi GTA 6’yı VR uyumlu yapabilir. Yani söylentilerin gerçek olma ihtimali var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir