HER GÜN YULAF EZMESİ YERSEK NE OLUR? | 1nciBlog
Kapat

HER GÜN YULAF EZMESİ YERSEK NE OLUR?

Anasayfa
Genel HER GÜN YULAF EZMESİ YERSEK NE OLUR?

Merak ettiğiniz şey kısaca “at gibi yersek at gibi olur muyuz hocam?” sorusunun cevabıdır :). Evet yulaf ezmesinin farklı farklı alanlarda birçok faydası vardır. Bu yazımda size bu faydalardan bahsedeceğim.

Kilo alımanızı sağlar:Yulaf ezmesi, bol karbonhidrat içeren bir besindir. Bu özelliği sayesinde size çok kısa bir zamanda kilo aldırır ve daha enerjik olmanızı sağlar. Ama bu kilo öyle sırf yağ içeren bir kilo değil. Aynı zamanda yulaf ezmesinin içinde lif oranı çok yüksek olduğu için kas gelişimine de büyük faydaları vardır. Bundan dolayı vücut geliştiricilerin genelde kahvaltıda veya öğle yemeğinde kullandığı bir besin türüdür.

Kas geliştirir:Yulaf ezmesi içindeki yüksek miktardaki protein sayesinde günlük protein ihtiyacınızı çok kolay bir şekilde karşılamış olursunuz. Hele ki kas yapmak istiyorsanız tüketmek isteyeceğiniz bir besin.

Kalbiniz için iyidir:Yulaf ezmesinde bol miktarda omega 3 bulunur. Omega 3 “iyi yağ” olarak nitelendirildiği için kolesterolü azaltarak kalp ve beyin aktivitelerini düzenler.

Osteoporozu (kemik erimesi) engeller:İçindeki bol miktar kalsiyum seviyesi sayesinde demineralizasyonu önler.

Enerji kaynağıdır:Bu nedenden sabah kahvaltıda veya öğleden önce tüketmeniz önerilir. Uzun bir zaman çalışan kişiler veya yemek öğünleri arasında uzun zaman olan kişilerin tüketmesi için birebir.

Bakım için kullanılabilir:Yulaf ezmesinin faydalarından yararlanmak için sadace yemeniz yeterli olacaktır. Ancak isteğiniz doğrultusunda onu bir nemlendirici ile karıştırarak da kullanabilirsiniz. Cildinize yumuşaklık ve güzel bir görünüm sağlayacaktır.

Tiroid hastalıklarını önler:Tiroidin doğru şekilde çalışmasına yardımcı mineral olan iyotu içermesi sayesinde tiroidin doğru şekilde çalışmasını sağlar.

Çok sayıda protein içerir:İçerisinde 8 adet aminoasit bulundurur. Bu da onu çok çeşitli bir protein kaynağı yapar. Bu kaliteli proteinleri sayesinde vücuduzda yeni dokular oluşturur.

Bu yazımda size yulaf ezmelerinin faydalarını anlattım. Yulaf ezmesini nasıl tüketeceğiniz hakkındaki yazı için buraya tıklayabilirsiniz.


“HER GÜN YULAF EZMESİ YERSEK NE OLUR?” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir