Instagram Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır? Güncel!
Kapat

Instagram Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır? Güncel!

Anasayfa
Bilgisayar Instagram Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır? Güncel!

Instagram arama geçmişi silme işlemi nasıl yapılır? Instagram arama geçmişi nasıl silinir? İşte bu yazımızda sorularınızın cevabını bulacaksınız.

Büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Instagram her geçen gün kullanıcılarını memnun etmek için uygulamaya yeni yeni özellikler getiriyor. Ama maalesef ki bazı kullanıcılar bu özellikleri nasıl kullanacaklarını bilmiyor. Nasıl kullanacaklarını bilmedikleri özellikleri Google’da aratarak öğrenmeye çalışıyorlar ve sonunda da öğreniyorlar da!

Siz de buraya, Google’a “Instagram arama geçmişi nasıl silinir?” yazarak geldiniz diye tahmin ediyorum ve bunu nasıl yapacağınızı hemen anlatmaya başlıyorum.

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram arama geçmişini silmek aslında çok basit. Sadece Instagram’ın ayarlar menüsü biraz kalabalık ve karmaşık olduğu için “Arama Geçmişini Sil” bölümünü bir türlü bulamıyorsunuz. Ama merak etmeyin ben size bunu nasıl yapacağınızı aşağıda anlatacağım. Arama geçmişini silmek için ilk yapmanız gereken şey:

Telefonunuzdan Instagram hesabınıza girmek ve “Ayarlar” menüsünü açmak. 

Instagram Arama Geçmişi Silme

Ayarlar menüsünü açtıktan sonra yapmanız gereken şey “Arama Geçmişi” bölümünü bulmak. Aşağıda da görmüş olduğunuz üzere “Arama Geçmişi” bölümü “Asıl Gönderiler” adlı bölümün hemen altında yer alıyor.

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir? 

Şimde tek yapmanız gereken şey açılan ekranda “Arama Geçmişini sil” butonuna tıklamak ve onaylamak. Tıpkı aşağıdaki resimlerdeki gibi.

Not: Bu konu hakkında aklınıza takılan herhangi bir şey varsa yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

“Instagram Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır? Güncel!” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir