Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? Dikkat!
Kapat

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? Dikkat!

Anasayfa
Sosyal Medya Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? Dikkat!

Değişik sebeplerden Instagram hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Peki Instagram hesap silme nasıl yapılır? Instagram silme nasıl yapılır?

Günümüzde insanlar arkadaşları ile iletişim halinde olmak, anlık olarak durum güncellemesi yapmak ya da ticaret yapmak gibi sebeplerden Instagram hesapları açıyorlar. Ancak bazen insanlar açmış oldukları Instagram hesaplarını ilerleyen zamanlarda silmek isteyebiliyorlar. Bu yüzden de Instagram hesap silme işlemini nasıl yapacaklarını öğrenmek için “Instagram hesap silme , Instagram silme” gibi kelimeleri aratarak sorularına yanıt arıyorlar.

İşte biz de bu yazımızda “Instagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? Instagram Silme Nasıl Yapılır?” sorularının cevabını vereceğiz.

Gelin adım adım Instagram hesap silme işlemini sizlere anlatalım.

Instagram Kalıcı Hesap Silme 2020

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için şu adımları izleyin:

Adım 1 – Instagram hesabınızı silmek için ilk önce buraya tıklayıp tarayıcınızdan Instagram’a giriş yapın.

Adım 2 – Daha sonra buraya tıklayarak Instagram hesabınızı sileceğiniz Instagram linkine gidin. Karşınıza şöyle bir sayfa çıkacaktır:

Instagram Silme

Adım 3 – “Hesabını neden siliyorsun?” kısmından gerekçenizi belirtin ve aşağıda çıkacak olan şifre kısmına mevcut şifrenizi girin.

Instagram Hesap Silme

Adım 4 – Son olarak “Hesabımı kalıcı olarak sil” yazan kırmızı butona tıklayın. Tıkladıktan sonra artık Instagram hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Peki Instagram geçici hesap silme işlemi nasıl yapılır? Akıldaki soru işaretlerini tamamen silmek adına bunu da sizlere anlatmamızda fayda olduğunu düşünüyorum.

Instagram Geçici Olarak Hesap Silme, Hesap Dondurma

Instagram hesabınızı geçici olarak silmek için lütfen şu adımları uygulayın:

Adım 1 – İlk önce Instagram’a giriş yapıp profilinize girin.

Adım 2 – Daha sonra “Profili düzenle” butonuna tıklayın.

Instagram Hesap Dondurma

Adım 3 – Sayfanın en sonuna gelin ve “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğini seçin.

Instagram Geçici Hesap Silme

Instagram Hesabı Silerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram hesabı silme işlemini yaparken dikkat etmeniz gereken bir husus vardır. Instagram hesabınızı ne için sileceğinize karar verin. Çünkü eğer hesabınızı kalıcı olarak silmek istemiyorsanız ama yanlışlıkla yukarıda sizlere vermiş olduğumuz Instagram kalıcı hesap silme yöntemini kullandıysanız hesabınızı bir daha açamayabilirsiniz.

Aynı şekilde Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız ancak Instagram hesabınızı yukarıda sizlere vermiş olduğumuz geçici hesap silme yöntemi ile silmişseniz Instagram hesabınız kalıcı olarak silinmeyecektir. Bu yüzden dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Geri Açılır?

Dondurulan Instagram hesabını geri açmak pekala da mümkün. Önceden dondurmuş olduğunuz Instagram hesabını açmak için tek yapmanız gereken şey dondurmuş olduğunuz hesabın kullanıcı adını ve şifresini girerek Instagram’a yeniden giriş yapmaktır. Böylelikle Instagram otomatik olarak dondurmuş olduğunuz hesabı açacaktır.

Bundan böyle de dondurduktan sonra açmış olduğunuz Instagram hesabınızı hiçbir sorun yaşamadan eskiden olduğu gibi kullanabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir