Instagram Hikayeye Bakanlar Neye Göre Sıralanıyor? | 1nciBlog
Kapat

Instagram Hikayeye Bakanlar Neye Göre Sıralanıyor?

Anasayfa
Genel Instagram Hikayeye Bakanlar Neye Göre Sıralanıyor?

Herkese merhaba meraklı Instagram kullanıcıları. Bu yazımızda sizlere “Instagram’da hikayeye bakanlar neye göre sıralanır?” sorusunun cevabını vereceğiz.

Instagram kullanıcılarında merak uyandıran özelliklerden birisi de hikaye özelliğidir. İlk olarak SnapChat platformunda görmüş olduğumuz bu özellik kısa bir zaman sonra Instagram, WhatsApp ve Facebook platformlarına da gelmişti. Bu özelliğin böylesine yaygın hale gelmesi ve kullanıcılar tarafından da büyük ilgi görmesi nedeniyle her geçen gün daha çok geliştirilerek iyileştirmeler yapılıyor. Ancak Instagram kullanıcılarının kafasında, hikayeler özelliği hakkında bir soru işareti meydana geldi. Acaba Instagram’da hikayeye bakanlar neye göre sıralanıyor? En çok stalk yapan kişiler en üstte mi çıkıyor?

Hiç şüphesiz Instagram hikayeye bakanları bir algoritmaya göre mantıklı bir şekilde sıralıyor. Peki nedir bu mantık? Şöyle ki nasıl anasayfanızın en üst kısmına sıkça etkileşime girmiş olduğunuz kişilerin fotoğrafları düşüyorsa aynı şekilde bu durum hikayeler için de geçerli. Paylaşmış olduğunuz hikayeler sizinle sıkça etkileşimde bulunan kişilerin hesaplarında ilk sıralarda çıkıyor ve bu kişiler hikayenizi izlediğinde siz de bu kişileri görüntüleyenler arasında üst sıralarda görmüş oluyorsunuz.

Peki hikayeye bakanların sizinle etkileşimde bulunmayan hesaplar olması durumunu nasıl açıklarız?

Instagram’da Etkileşimde Bulunmadığınız Hesaplar Neden Hikayelerde Üst Sırada Çıkar?

Evet bu durum birçok kişinin aklını kurcalıyor olabilir. Ancak bu sorunun cevabı çok basittir. Bazen Instagram algoritması hikayeleri ilk görüntüleyen kişilere öncelik tanıyor olabilir. Şöyle ki; diyelim bir günde 2 hikaye paylaştınız ve bu hikayeleri ilk önce x kişisi gördü. Bir zaman geçtikten sonra yine bu x kişisi hikayeye bakanlar arasında üst sırada görünüyor olabilir. İşte bunun nedeni x kişisinin hikayenizi ilk önce görüntüleyen kişilerden birisi olmasıdır. Yani sizi staklayan kişilerle doğrudan bir alakası olduğunu söyleyemeyiz.

Instagram Hikayeye Bakanlar Neye Göre Sıralanıyor

Instagram Hikayeye Bakanlar Nasıl Görülür?

Instagram’da hikayeye bakanları görmek için tek yapmanız gereken hikaye paylaştıktan sonra profilinizden ya da anasayfadan paylaştığınız hikayenin üzerine tıklamak ve hemen sol altta bulunan göz işaretine dokunmak. İşte bu şekilde Instagram’da hikayenize bakanları görmeniz mümkündür. Peki Instagram’da hikayeler nasıl gizlenir? Instagram’da bazı kişilerden hikayeler nasıl gizlenir?

Instagram Hikayeler Nasıl Gizlenir? (Bazı Kişilerden)

Bazen Insragram’da hikaye paylaşırken bu hikayenizi bazı kişilerin görmesini istemeyebilirsiniz. Sadece yakın arkadaşlarınızla bir hikaye paylaşmak istediğiniz durumda yakın arkadaş hikayeleri kısmından hikayenizi görecek olan kişileri sınırlayabiliyorsunuz ancak sadece bazı kişilerin hikayenizi görmesini istemediğiniz zaman hikayeler nasıl gizlenir?

Hikayelerinizi gizlemek istediğiniz kişileri seçmek için ilk önce Instagram profilinize girin. Daha sonra sırasıyla şu adımları uygulayın:

  • Ayarlara girin ve gizlilik seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekranda “hikaye” butonuna tıklayın.
  • Son olarak hikayeyi gizle seçeneğinden hikayelerinizi gizlemek istediğiniz kişileri seçin.

İşte bu şekilde Instagram hikayelerinizi gizlemeniz mümkündür.

“Instagram Hikayeye Bakanlar Neye Göre Sıralanıyor?” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir