İnstagram İstatistik Özelliği Nasıl Açılır? Güncel!
Kapat

İnstagram İstatistik Özelliği Nasıl Açılır? Güncel!

Anasayfa
Nasıl Yapılır? İnstagram İstatistik Özelliği Nasıl Açılır? Güncel!

Bilmiş olduğunuz üzere hesabınızın istatistiklerini görmek için İnstagram istatistik özelliği getirildi. Bu özelliği genel olarak kitlelerini analiz etmek için büyük işletme sahipleri kullanıyor. Ancak herkes İnstagram istatistik özelliğini kullanmayı isteyebilir. Bu yüzden bu yazımızda sizler için İnstagram istatistik özelliğinin nasıl açıldığını anlattık. Dilerseniz hemen hemen geçelim.

İnstagram İstatistik Özelliği Nasıl Açılır?

İnstagram istatistik özelliğini açmak için ilk yapmanız gereken şey hesabınız gizliyse açık hale getirmektir. Eğer hesabınız gizliyken istatistiklerinizi görmek istiyorsanız bu şimdilik pek mümkün görünmüyor. Çünkü İnstagram henüz gizli hesaplar için istatistik özelliğini getirmedi.

Hesabınızı gizliden çıkardıysanız hemen anlatımıma kaldığım yerden devam etmek istiyorum.

  • Hesabınızı gizliden çıkardıktan sonra yapmanız gereken şey ayarlar kısmından “İşletme Hesabına Geçiş Yap” adlı seçeneği seçmek.
  • Daha sonra açılan ekranda size bilgiler verecektir. Burayı hızlıca geçebilir ya da okuyabilirsiniz.
  • Bilgi bölümünü geçtikten sonra karşınıza işletmenizin ne hakkında olduğunu seçmek için kategori bölümü çıkacaktır. Bu bölümden dilediğiniz kategoriyi ve alt kategoriyi seçerek devam edebilirsiniz.
  • Kategoriyi seçtikten sonra sizden hesabınıza Facebook sayfası bağlamanızı isteyecektir. Ama bağlamasanız da olur. Bu bölümü “geç” seçeneğine tıklayarak geçebilirsiniz.
  • Yukarıda bahsettiğim adımları yaptıktan sonra artık instagram istatistik özelliğiniz aktif hale gelmiş olacaktır.
İnstagram İstatistik Özelliği

İnstagram İstatistiklere Nasıl Bakılır?

İnstagram istatistiklerinize bakmak için yapmanız gereken şey çok basit! İnstagram profilinizin sağ üst bölümünde bulunan “üç çizgi” şeklinde tabir edebileceğimiz simgeye tıklayın. Gelen ekranda istatistiklerinizin olduğunu göreceksiniz. Ancak istatistiklerdeki bazı bölümlerden bir şey anlamayabilirsiniz. Bu yüzden bazı bölümlerin ne anlama geldiğini sizin için aşağıda açıkladım. Hadi gelin bu bölümlere bir bakalım. 

Gösterim: Gösterim, paylaştığınız gönderilerin (Fotoğraf ve videolar) toplamda kaç kez görüldüğünü gösterir. Bu bölümün yüksek istatistiklere sahip olması demek, profilinize giren insan sayısının yüksek olması demektir.

Keşif: Keşif bölümü hesabınızda paylaştığınız gönderilerin İnstagram’ın keşfet bölümünde ne kadar görüldüğünü gösterir. Keşif istatistiklerinizin yüksek olması demek daha fazla takipçi kazanabileceğiniz anlamına gelir.

Erişim: Paylaştığınız herhangi bir gönderiyi gören tekil hesapların sayısını gösterir. Yani herhangi bir hesap profilinizdeki bir fotoğrafa girip baktığı zaman erişiminiz sadece 1 sayı artar. Aynı hesap fotoğrafınıza tekrar bakarsa erişiminiz değişmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir