Instagram Karanlık Mod Nasıl Yapılır? Instagram Dark Mode
Kapat

Instagram Karanlık Mod Nasıl Yapılır? Instagram Dark Mode

Anasayfa
Nasıl Yapılır? Instagram Karanlık Mod Nasıl Yapılır? Instagram Dark Mode

Instagram’a her geçen gün yeni yeni özellikler geliyor. Peki bu özelliklerden biri olan Instagram karanlık modu nasıl yapılır? İşte yazımızda bu sorunun cevabını verdik.

Günümüzden geniş kitlelerce kullanılmakta olan Instagram, kullanıcılarını memnun edebilmek adına platforma gün geçtikçe yeni yeni özellikler eklemeye çalışıyor. Bu özellikler sayesinde Instagram hem daha eğlenceli bir hale geliyor hem de daha kullanışlı bir platform oluyor. İşte Instagram’ı daha kullanışı hale getiren özelliklerinden biri olan Intagram karanlık modu nasıl yapacağınızı sizlere anlatacağız. Ama öncelikle belirtmeliyiz ki karanlık mod Instagram’ın kendi içinde olan bir özellik değil. Instagram karanlık modu yapmak için bir yardımcı uygulama kullanacağız 🙂 .

Dilerseniz hemen başlayalım.

Instagram Karanlık(Dark) Mod Nasıl Yapılır?

Instagram karanlık modu yapmak için öncelikle Google Play’den “Dark Mode” isimli yardımcı uygulamayı indirin. Aşağıdaki kısımdan Dark Mode uygulamasına ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra üzerine tıklayarak açın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Instagram Karanlık Mod

Bu ekrandan Instagram gündüz modu olan “Day mode”u açık bırakabilir ya da Instagram karanlık modu olan “Dark mode”u açabilirsiniz. Ayrıca “Auto” seçeneği ile de otomatik olarak gündüzleri gündüz modunu geceleri de karanlık modu kullanabilirsiniz.

Şimdilik hepsi bu kadar. Eğer sorun yaşadığınız bir kısım olursa aşağıdaki yorum kısmından bize bildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir