Instagram Küçük Destek Özelliği Nedir? Yeni Özellik | 1nciBlog
Kapat

Instagram Küçük Destek Özelliği Nedir? Yeni Özellik

Anasayfa
Sosyal Medya Instagram Küçük Destek Özelliği Nedir? Yeni Özellik

Instagram yeni güncellemesi ile küçük destek özelliğini kullanıma açtı. Peki Instagram küçük destek özelliği nedir ve ne işe yarar? İşte yazımızda bu sorunun cevabını vereceğiz.

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram’ın Operasyon Direktörü Justin Osofsky, önemli açıklamalarda bulundu. Justin Osofsky, küçük destek özelliği ile Koronavirüs nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşayan işletmelere destek sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Instagram Küçük Destek Özelliği Ne İşe Yarar?

Yeni gelen bu özellik sayesinde zarara uğrayan küçük işletmeler için ücretsiz reklam hizmeti sağlanıyor. Birçok büyük sayfa tarafından kullanılan bu özellik sayesinde birçok işletme uğradığı zararı belli bir ölçüde kapatabilecek.

Kendi Twitter hesabından resmi olarak açıklama yapan Instagram, küçük destek özelliği için şu sözleri sarfetti:

“Bugün sevdiğiniz küçük işletmelere sevginizi gösterebilmeniz için Hikayeler kısmında ‘Küçük İşletmeleri Destekleyin’ etiketini yayımladık. Bunu kullanın. Fotoğrafınız veya videonuz paylaştığınız hikayede yer alacak ve desteklediğiniz işletmenin adı diğer arkadaşlarınız tarafından da görülebilecek.”

Sadece büyük sayfalar için değil bütün Instagram kullanıcıları için kullanıma açılan bu özellik sayesinde herkes beğenmiş olduğu küçük işletmeleri Instagram üzerinde destekleyebilecek. Yakın zamanda bu destek uygulamasına benzer bir uygulamayı FaceBook platformunda da göreceğimizi düşünüyoruz.

Ayrıca bu özellik reklam hizmeti dışında bağış, sipariş ve hediye kartları gibi servisleri de içeriğinde bulunduruyor. Bu sayede işletmeler ve müşteriler arasında daha iyi bir iletişim kurulabilecek ve daha iyi bir satış deneyimi yaşatılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir