İnstagram Satış Sayfası Büyütme Teknikleri!
Kapat

İnstagram Satış Sayfası Büyütme Teknikleri!

Anasayfa
Nasıl Yapılır? İnstagram Satış Sayfası Büyütme Teknikleri!

İnstagram satış sayfası nasıl büyütülür? İnstagram satış sayfası büyütme teknikleri nelerdir? İşte yazımızda bu sorularınızın cevabını bulacaksınız.

Günümüzde ticaret yapan kişilerin bir çoğu artık İnstagram’da da satış yapmaya başladı. E hal böyle olunca ticarete atılmak isteyen kişiler de İnstagram’dan satış yaparak para kazanmak istiyor. Ama bu o kadar kolay değil. Öncelikle İnstagram’da satış yapmak istiyorsanız size ilk lazım olan şey bir alıcı kitlesidir. Ama bu alıcı kitlesini diğer sayfaların gönderilerinin altına yorum yaparak kazanacağınızı sanmayın! Çünkü bu hiç güven verici olmaz.

Alıcı kitlenizi oluşturmak için en mantıklı yol İnstagram sayfalarından ya da ünlülerden reklam almaktır. Bu sayede hem alıcı kitlenizi oluşturmaya başlayacaksınız hem de satış yaparak hızlı bir şekilde güven kazanacaksınız. Tabii bunun için de size ufak bir reklam bütçesi gerekiyor.

Eğer reklam bütçeniz yok ise ve İnstagram’da satış yapmak istiyorsanız yapabileceğiniz en mantıklı şey arkadaşlarınızdan sizin için hikaye ya da gönderi paylaşmalarını istemektir. Bu sayede en azından belirli bir çevrede markanızı duyurabilir ve yavaşça satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Yok eğer İnstagram sayfalarından reklam alacaksanız aşağıdaki teknikleri uygulamanızda fayda var.

Not: İnstagram mizah sayfamız olan 1ncimovies sayfamızdan reklam almak isteyip sitemizden geldiğinizi bildirirseniz indirimli bir şekilde bizden reklam alabilirsiniz.

İnstagram Sayfalarından Reklam Alırken Yapılan Yanlışlar:

1-Etkileşimi Göz Ardı Etmek:

İnstagram Etkileşim

İnstagram sayfalarından reklam alacak olan bazı kişiler reklamı aldıkları sayfanın sırf takipçisine bakarlar. Bu yüzden de sayfanın aldığı etkileşimi görmezden gelirler. Mesela 100 bin takipçisi olan bir sayfanın attığı bir post 3 bin beğeni alırken aynı postu 50 bin takipçili bir sayfa attığı zaman 5 bin beğeni alabiliyor. Bu da bizi direkt olarak şunu gösteriyor;

İnstagram sayfalarından reklam alırken sırf takipçisine bakmamalı aldığı etkileşimi de göz önünde bulundurmalısınız. Bu sayede ucuz maliyet ile çok daha fazla müşteri kazanabilirsiniz.

2-Düşüncesizce Reklam Almak:

İnstagram sayfalarından reklam alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise yükselmekte olan İnstagram sayfalarında reklam almaya çalışmaktır. Zira duraklamış olan bir İnstagram sayfasından reklam almak size bir şey kazandırmayacak aksine kaybettirecektir. Yani kısaca;

Yükselmekte olan bir İnstagram sayfasından reklam alırsanız her geçen gün sayfanın kitlesi artacağı için sizin kazanacağınız kitle de artar.

3-Hesapsız Bir Şekilde Reklam Almak:

Çoğu satış sayfası sahibi reklam alırken biraz çekimser davranıyor. Bu yüzden de toplu bir şekilde reklam almak istemiyor. Ama bu davranış gerçekten yanlıştır. Çünkü toplu bir şekilde alacak olduğu reklamın adedine göre büyük bir indirim alabilir ve bu sayede büyük bir harcamadan kurtulabilir.

4-Sürekli Aynı Reklam Şablonunu Kullanmak:

İnstagram Satış Sayfası Büyütme Teknikleri

İnstagram sayfalarından aldığınız reklamlarda sürekli aynı reklam şablonunu kullandığınız zaman insanlar artık bu şablona göz aşinalığı kazanır ve bu yüzden de etkileşim giderek azalmaya başlar. Bu yüzden reklam şablonlarınıza arada bir ilgi çekici unsurlar ekleyerek ya da kampanyalar sunarak daha çok etkileşim alabilirsiniz.

Aynı zamanda reklam vermiş olduğunuz sayfa yüksek etkileşim alabilecek bir görseli hemen reklamınızdan önce kaydırmalı olarak en başa koyarsa çok daha fazla etkileşim alır ve bu sayede müşteri kitlenizi çok daha hızlı büyütürsünüz.

Yukarıda sizlere İnstagram satış sayfası büyütme tekniklerini vermeye çalıştık. Umarız sizlere faydalı olabilmişizdir. Soru ve görüşlerinizi soru sor sayfamızdan ya da aşağıdaki yorum kısmından bize bildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir