Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır? 2020
Kapat

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır? 2020

Anasayfa
Nasıl Yapılır? Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır? 2020

Facebook ve Whatsapp’ın bir özelliği olan son görülme özelliği şimdi de Instagram’a geldi. Peki Instagram’da son görülme nasıl kapatılır? Instagram hareket durumunu göster özelliği nasıl kapatılır?

Daha önceden Facebook ve Whatsapp’a gelmiş olan özellik çok geçmeden Instagram’a da gelmiş bulunuyor. Böylelikle insanlar Instagram’da dolaşırken kimlerin çevrimiçi olduğunu görebilecek eğer çevrimiçi değillerse de en son ne zaman aktif olduklarını görebilecekler. Tabii bazı Instagram kullanıcıları diğer kişilerin çevrimiçi olduklarını bilmemeleri için Instagram’a gelen son görülme özelliğini kapatmak isteyebiliyorlar. Bu yüzden sizlere birazdan “Instagram son görülme nasıl kapatılır?” sorusunun cevabını vereceğim.

İsterseniz sizi daha fazla sıkmayayım ve hemen anlatıma başlayayım.

Instagram’da Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram’da son görülmeyi kapatmak gerçekten çok basit. Tek yapmanız gereken size aşağıda vermiş olduğum talimatları izlemek;

1-İlk önce Instagram hesabınızı açın ve profilinize girin. Aynen şöyle;

Instagram son görülme kapatma

2-Daha sonra sağ üst köşede bulunan üç çizgi şekline tıklıyoruz ve buradan “ayarlar” seçeneğini seçiyoruz.

3-Ayarlara girdikten sonra açılan ekrandaki seçeneklerden biri olan “Gizlilik” seçeneğine tıklıyoruz.

Instagram son görülme kapatma

4-Son olarak gelen ekranda “Hareket durumu” seçeneğine tıklıyoruz ve karşımıza “Hareket durumunu göster” kısmı açılıyor. Buradan hemen yanındaki düğmeye basarak Instagram son görülmemizi kapatıyoruz.

Instagram hareket durumu kapatma

Eğer son görülmeyi tekrar açmak isterseniz yine aynı yol olan Ayarlar>Gizlilik>Hareket Durumu>Hareket Durumunu Göster yolunu takip ederek yeniden Instagram son görülmenizi açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir