Instagram'da Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?
Kapat

Instagram’da Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?

Anasayfa
Genel Instagram’da Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?

Instagram’da bir hesabı kaç kişi şikayet ederse hesap kapanır? Sizin de kafanızda bu soru varsa cevabını yazımızda bulacaksınız.

Her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran Instagram, kullanıcılarına iyi bir deneyim sağlamak için platformu sürekli güncelleyip korumaya çalışıyor. Ancak yine de kural ihlalleri her sosyal medya platformunda görmüş olduğumuz gibi Instagram’da da karşımıza çıkabiliyor. Bu yüzden kural ihlali yapan bir Instagram hesabını gördüğümüz zaman hesabı hemen şikayet ederek Instagram ekibine bildirmemiz gerekiyor. Bu sayede hem Instagram ekibinin işi kolaylaşıyor hem de bizler daha özgür bir şekilde Instagram’ı kullanabiliyoruz. 

Instagram’da “kural ihlali yapan hesap” diye adlandırdığımız hesaplar genelde +18 içerik paylaşan hesaplardır. Bu hesapları ya da paylaştığı gönderileri şikayet ederek kapattırabilirsiniz. Peki, Instagram’da kaç kişi şikayet ederse hesap kapanır? Hadi gelin bu sorunun cevabına bir bakalım.

Instagram’da Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?

Aslında bu soruya kesin bir yanıt vermek pek mümkün değil. Çünkü, bazı durumlarda Instagram hesabı 20 kişinin şikayet etmesiyle kapanırken bazı durumlarda ise 1 kişinin şikayet etmesi bile hesabın kapanmasına yetebiliyor. Bu yüzden kesin bir şey söylemek doğru olmaz. Ancak şöyle de bir tahmin yapabiliriz;

Instagram’da +18 içerik paylaşan hesapları kesinlikle çok rahat bir şekilde kapatabiliriz. Ancak bazı kişiler sırf hoşlanmadığı kişilerin hesabını kapattırmak için şikayette bulunabiliyor. Bu gibi durumlarda hesabın kapatılması pek kolay olmaz. Ama yine de kapatılabilir. Yani kısaca Instagram’da bazı hesapların kapatılması zor bazılarının ise kapatılması kolaydır, diyebiliriz. Peki, Instagram’da hangi hesapların kapatılması kolay hangilerinin kapatılması zordur? Dilerseniz hemen bu konuya da bir bakalım.

Instagram’da Hangi Hesapların Kapatılması Kolaydır?

Instagram’da kapatılması kolay olan hesapların başında bir başkasının fotoğrafını paylaşan ya da +18 içerik paylaşan hesaplar gelir. Bu hesapları kapatmak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken şey hesabı şikayet ederken doğru şikayet seçeneğini seçmek. Bu sayede hem hesabın incelenme sürecini kısaltmış hem de Instagram ekibinin işini kolaylaştırmış olursunuz. 

Instagram’da kapatılması kolay olan hesapların arasında takipçi hilesi yaparak hesabına bot takipçi atmış hesapları da sayabiliriz. Instagram yeni güncellemesi ile hesabında panel kullanan ve takipçi hilesi yapan hesapları kapattıracağını söylemişti. Bu sayede Instagram’da takipçi hilesi yapan hesapları da kapatmamız kolay hale geldi.

Instagram’da Kapatılması Zor Olan Hesaplar Hangileridir?

Instagram’da kapatılması zor olan hesaplar deyince aklımıza ilk önce ünlülerin hesapları ya da çok büyük bir kitleye hitap eden sayfalar aklımıza gelir. Bu doğru bir düşüncedir. Fakat bu, sadece böyle büyük kitlelere hitap eden hesapların zor kapatılabileceği anlamına gelmez. Mesela sırf sinir olduğunuz birinin hesabını şikayet ederek kapatmak da zordur. Tabi çok fazla hesaptan şikayet ederseniz kapatılma ihtimali oldukça yüksektir. 

Instagram’da kapatılması zor olan hesapları kapatmanın tek yolu fazla kişi tarafından şikayet edilmesi ya da büyük bir kitleye hitap eden onaylanmış(mavi tikli) hesapların kapatılmak istenen hesabı şikayet etmesiyle mümkündür. Çünkü, Instagram mavi tikli hesaplara ayrıcalık tanır. Bu sayede şikayet edilen hesabın kapanma olasılığı büyük bir oranda artar. 

Bir önceki yazımız olan “Instagram Sayfa büyütme Teknikleri” adlı yazımızda Instagram sayfa büyütme tekniklerinden ve Instagram sayfanızı nasıl kolayca büyütebileceğinizden bahsettik. Dilerseniz bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir