İNTERNETTEN PARA KAZANMAK-7  GERÇEK YÖNTEM-2018 | 1nciBlog
Kapat

İNTERNETTEN PARA KAZANMAK-7  GERÇEK YÖNTEM-2018

Anasayfa
Genel İNTERNETTEN PARA KAZANMAK-7  GERÇEK YÖNTEM-2018

Biliyorum buraya gelmeden önce farklı farklı yerlerden internetten nasıl para kazanırım diye araştırıp durdunuz. Ve karşınıza reklamlara tıklamak, anket doldurmak vs. gibi birçok saçma sapan, işe yaramayan yöntem çıktı. Öncelikle şunu söylemek isterim ki reklamlara tıklayarak ya da anket doldurarak bir yere varılmıyor. Emeğinizin karşılığı verilmiyor. Bu yüzden bunlar gibi işe yaramayan yöntemleri bir kenara bırakın ve sizin için hazırlamış olduğumuz para kazanmanın 7 gerçek yöntemini okuyun. Pişman olmazsınız!

 1. Blog yazarak
 2. Site kurarak
 3. Youtube
 4. İnstagram
 5. Fotoğraf satarak
 6. Backlink satışı yaparak
 7. Domain alım-satım

1-Blog Yazarak: İnsanlar bu yöntemi genelde zahmetli ve boş bir uğraş olarak görüyor. “Benim yazdıklarımı kim okusun neden okusun?” diyorlar. Ama bu şekilde düşünmek çok yanlış olur. Blog yazmanın temel kuralı insanların ihtiyaçlarına seslenmek ve tamamen faydalı ve öğretici şeyler yazmaktır. Unutulmaması gereken bir başka kural ise konunuzun ilgi çekici olmalıdır. Yani konunuzu özenle seçmelisiniz.

Çoğu insana blog açmak zor geliyor. Fakat günümüz şartlarında bu hiçte zor değil. Blogunuzu yönetmek aynı bilgisayarınızdaki word ve Excel programlarını kullanmak kadar kolay. Tek yapmanız gereken derin bir nefes alıp yazmaya başlamak J

Eğer isterseniz blog açmayı farklı bir yazıda anlatırım.

2-Site Kurarak: Bu yöntemle şirketler işletmeler veya şahıslar için site kurarak para kazanmak mümkün. Ve günümüz şartlarında site kurmak hiç zor değil. Kodlama bilgisi gerektirmeden sadece tıklamalarla internet sitenizi çok rahat bir şekilde kurabilirsiniz. “İnternet sitesi nasıl kurulur?” hakkındaki yazıya buradan gidebilirsiniz.

3-Youtube: Günümüzde en ön planda duran internetten para kazanma yöntemlerinden biri olan Youtube çok ciddi gelirler kazandırmaya devam ediyor.

Ruhi Çenet Videoları adlı Youtube kanalı bir videosunda 2013 yılından 2018 yılına kadar Youtube’dan kazandığı toplam paranın 500bin liranın üzerinde olduğunu ve bunu sadece adsense reklamlarından kazandığını açıkladı.

Tabiki bu para sadece buz dağının görünen kısmı. Aslında Youtube adsense reklam gelirleri asıl gelirin %20’sine denk gelmektedir. Asıl gelir ise kanallara sponsor olan markaların ürünlerinin viral reklamlarının yapılmasıyla kazanılır.

Viral reklam nedir? Viral reklam internette video yapımı ile bu reklamı değişik video sitelerinde yayarak daha fazla kişiye ulaşmaktır.

4-İnstagram: İnternetten para kazanmak için en uygun yollardan biri de İnstagram’dır. Tabi bunun için yüksek etkileşimli bir İnstagram hesabınızın olması gerekiyor(10k takipçili bir hesap gibi).

Genelde İnstagramdan satış yaparak para kazanmaya yöneliyor insanlar. Para kazanmak için en iyi yöntem bu diyorsanız yanılıyorsunuz. Neyse fazla uzatmadan hemen yönteme geçiyorum.

İnstagram’dan iyi bir gelir isteyen kişiler  reklam işine yönlenmeliler. Bu her türlü reklam olabilir ama genelde viral reklam dediğimiz video reklamlar daha yaygındır. Yani şöyle ki bir markayla ya da bir İnstagram hesabıyla anlaşıp o ürünü veya içeriği reklamlaştırarak para kazanıyorsunuz. Bu da en mantıklı ve en kazançlı yöntemdir.

5-Fotoğraf Satışı: Eğer fotoğraf çekmeyi bir hobi haline getirdiyseniz ve bundan çok zevk alıyorsanız bunu bir meslek haline getirebilirsiniz. Para kazanma yolunda geçerli bir yöntem olan fotoğraf satışı ile fotoğraflarınızı tüm dünyaya pazarlayabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı satabileceğiniz en büyük iki market İStockPhoto ve Shutterstock. Zaten bunu evinizde oturarak internet üzerinden yapacaksınız başka hiçbir yere gitmenize gerek yok.

Tabi bu marketlerde büyük bir rekabetle karşı karşıya kalacaksınız ama sakın umutsuzluğa kapılmayın sürekli çalışın ve en güzel en ilginç, en benzersiz fotoğrafı çekmeye çalışın. İyi şanslar J

6-Backlink Satışı: Eğer backlink ne demek bilmiyorsanız ve bu para kazanma yolunu es geçiyorsanız büyük bir fırsatı geri tepiyorsunuz demektir. Çünkü, para kazanmak için en kolay ve en yaygın yöntem backlink satışıdır.

Backlink, bir siteden başka bir siteye verilen bağlantıdır. Mesela buraya tıklarsanız google’ yönlendirilmiş olursunuz ve bu da bir backlink’tir.

Backlinklerin kullanım amacı google’da üst sıralara çıkmaktır. Google bir siteyi öne çıkarırken baktığı kriterlerden biri de başka sitede yer alan referansınız yani backlinkinizdir.

Kısaca bir sitenin üst sıralar çıkması için backlinke ihtiyacı vardır. Çalışma prensibi bir nevi reklam gibidir.

7-Domain Alım-satımı: Domain yani alan adı sitenizin ismidir. Mesela 1nciblog.com veya google.com birer domaindir. Tabi domain almanında belli bir ücreti vardır. Bu ücret yıllık 30-35 lira civarındadır.

Bu piyasa milyon dolarlık bir piyasadır. Üstelik domain satmak içinde teknik bilgiye ihtiyaç yoktur.

Domain’i nereden alabiliriz ve nasıl satabiliriz?

Domaini başta godaddy olmak üzere birçok siteden alabilirsiniz.

Satmak için ise birçok yöntem var:

 • Sedo isimli marketten aldığınız domainleri satabilirsiniz.
 • Eğer domainlerinizi sadece türkiyede satmak istiyorsanız com adresinden satabilirsiniz.
 • Domainlerinizi açık artırma usulünde satmak isterseniz Godaddy Auctions(ücretlidir) sitesini kullanabilirsiniz.
 • Ya da hiçbir şey yapmazsınız ve domaini alırken kullandığınız iletişim bilgileri doğru ise sizin aldığınız domaini almak isteyen kişi iletişim bilgilerinizden size ulaşıp domaininizi satın almak isteyebilir.

“İNTERNETTEN PARA KAZANMAK-7  GERÇEK YÖNTEM-2018” üzerine 1 yorum

Yorumlar kapalı.