İPhone RAM Temizleme Nasıl Yapılır? Güncel!
Kapat

İPhone RAM Temizleme Nasıl Yapılır? Güncel!

Anasayfa
Nasıl Yapılır? İPhone RAM Temizleme Nasıl Yapılır? Güncel!

İPhone RAM temizleme işlemi nasıl yapılır? İPhone telefonlarda RAM nasıl temizlenir? İşte yazımızda sizlere bu soruların cevabını vereceğiz.

Öncelikle herkese merhaba demek istiyorum 1nciBlog takipçileri ve yeni ziyaretçilerimiz :). Bugün kesinlikle bilinmesi gereken bir bilgi olan ve çoğu İPhone kullanıcısının bilmediği İPhone RAM temizleme işleminin nasıl yapılacağını sizlere anlatacağız.

Bu konuyu iki farklı başlık altında sizlerle paylaşacağız. İlk olarak İPhone 7 ve daha eski İPhone’larda nasıl RAM temizlendiğini anlatacağız. Daha sonra ise İphone 8 ve İphone X’de RAM temizleme işleminin nasıl yapıldığını sizlere anlatacağız.

Dilerseniz sizleri fazla sıkmayalım ve hemen konumuza geçelim.

İPhone RAM Temizleme Ne İşe Yarar?

Bazen telefonunuzu kullanırken çok hızlı ve seri çalıştığını farkedersiniz ve bu sizi iyi hissettirir. Fakat bazen de telefonunuz çok ağır bir şekilde çalışır ve arada sırada donmalara ya da farklı kasmalar yaşayabilirsiniz. İşte bu durumlardan kurtulmak için İPhone RAM temizleme işlemini uygulamanız gerekiyor.

İsterseniz gelin ilk önce İPhone 7 ve daha eski İPhone’larda nasıl RAM temizlenir bir bakalım.

İphone 7 ve Eski İphone’larda RAM Temizleme İşlemi:

Eğer bu tür İPhone telefonlardan herhangi birine sahipseniz aşağıda adım adım anlatmış olduğumuz RAM temizleme yöntemini uygulamalısınız.

İlk olarak Uyut/Uyandır düğmesine basılı tutun.

İPhone RAM Temizleme

Kapatma ekranı açıldığında Uyut/Uyandır düğmesini bırakın.

Daha sonra “Ana Ekran” tuşuna basılı tutun.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra boş bir ekran göreceksiniz ve kısa bir süre sonra ana ekrana döneceksiniz. Bu artık İphone’unuzun RAM temizleme işleminin tamamlandığı anlamına geliyor. Yani telefonunuzu daha hızlı bir şekilde kullanabileceksiniz.

Bazen İPhone kullanıcılarının bazılarında RAM temizleme işlemini yaparken ana ekran tuşuna basılı tutulduğunda Siri açılıyor olabilir. Bu gibi bir durumda ilk önce Siri’yi kapatın RAM temizleme işlemini uygulayın ve daha sonra tekrar Siri’yi açın. Böylelikle kolayca RAM temizliği yapabilirsiniz :).

İPhone 8 ve İPhone X RAM Temizleme İşlemi:

Yukarıda İPhone 7 ve daha eski İPhone telefonlar için RAM temizleme işlemini anlattık. Fakat İPhone 8 ve İPhone X RAM temizleme işlemi biraz daha farklı oluyor. Dilerseniz hemen nasıl yapıldığını adım adım anlatalım.

İlk olarak Assistive Touch özelliğini açmanız gerekiyor. Assistive Touch’u açmak için sırasıyla Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Assistive Touch menüsüne girin ve Assistive Touch’un yanındaki düğmeyi aktif hale getirin. Aktifleştirdikten sonra ekranda oval bir düğme çıkacaktır.

Assistive Touch Etkinleştirme

Daha sonra Ayarlar > Genel menüsüne girin ve an altta bulunan “Sistemi Kapat” seçeneğini seçin.

İPhone RAM Temizleme

Karşınıza İPhone kapatma ekranı açılacaktır. Bu ekranda Assistive Touch düğmesine dokunun ve ana ekran düğmesine basılı tutun.

İPhone 8 ve İPhone X RAM Temizleme

Kısa bir sürede İPhone RAM temizleme işleminiz tamamlanacak ve ayarlar menüsünün giriş kısmına yönlendirileceksiniz. Artık İphone 8 ya da İPhone X’inizin RAM temizleme işlemini gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz.

Sonuç:

Bu yazımızda İPhone 7 ve daha eski İPhone telefonlarında RAM temizleme işleminin İPhone 8 ve İPhone X’e göre temel mantığının aynı olması dışında biraz daha farklı olduğunu öğrendik. Bundan sonra İPhone RAM temizleme işlemini rahatça yapabilirsiniz :).

Not: Sorularınızı ya da görüşlerinizi bize aşağıdan bildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir