Kilo Vermek İsteyenler İçin 5 Mucizevi Yağ Yakan Besin - 2018 | 1nciBlog
Kapat

Kilo Vermek İsteyenler İçin 5 Mucizevi Yağ Yakan Besin – 2018

Anasayfa
Sağlık Kilo Vermek İsteyenler İçin 5 Mucizevi Yağ Yakan Besin – 2018

Çağımızda en çok şikayet edilen problemlerden biri de kilo verememektir. Kilo veremeyen kişiler genelde yağlı beslenen ve pek hareket etmeyen kişilerdir. Kilo vermek isteyen bir birey en başta yediklerine dikkat etmeli ve bir program doğrultusunda egzersizler yapmalıdır. Kilo vermenin size yüklediği bu sorumlulukları hafifletmeniz için ise yağ yakma özelliği yüksek olan besinler tüketmeniz gerekir. Bu yazımda size yağ yakan 5 mucizevi besini sıraladım.

Yağ Yakan 5 Mucizevi Besin:

1-Elma Sirkesi:

Listemizin ilk sırasında yer alan elma sirkesi, yağ yakan besinlerin de başında gelir. Yemekten önce içilen 1 kaşık elma sirkesi size tokluk hissi verir ve çok fazla yemek yemenizi önler. Tabi elma sirkesi asidik bir madde olduğu için tüketildikten hemen sonra su içilmesi önerilir. Ayrıca elma sirkesi şeker isteğini keser ve bu sayede kilo vermenize de yardımcı olur.

2-Limon suyu:

Limon suyu bilmiş olduğumuz üzere yağ yakma özelliği yüksek bir besindir. Peki nasıl tüketmeliyiz? Her sabah kahvaltıdan önce 1 su bardağı ılık suyun içerisine yarım limon sıkarak tüketebilirsin. Eğer çok ekşi olduğu için içemiyorsanız içerisine az miktarda bal koymanızı öneririm.

3-Kemik Suyu:

Kemik suyu çok sevilen şifalı besin kaynaklarından biridir. Sağlığınızı korumak içinde bire birdir. İçerisinde bulundurduğu aminoasitler sayesinde kas yıkımını önler ve metabolizmayı hızlandırır. Metabolizmayı hızlandırdığı için sindirim sisteminizi de düzenler.

4-Tavuk:

Kilo vermek istiyorsanız tavuk gibi güçlü bir yağ yakıcı besinden yardım alabilirsiniz. Günde 100 gram tavuk tüketmek sizin protein ihtiyacınızı karşılayacaktır. Ancak günümüzde çok miktarda ilaçlı tavuk üretilmektedir. Mümkün olduğunca organik tavuk tüketmeye özeb gösterin.

5-Peynir Altı Suyu Proteini ya da Protein Tozu:

Mesela günlük olarak yediğiniz bir yiyeceğin içine,örneğin çorba, peyynir altı suyu ekleyerek tüketebilirsiniz. Zaten protein tozlarının çoğu (whey protein) peynir altı suyundan üretilir.

Bu yazımda sizlere yağ yakan besinler hakkında bilgi verdim. Eğer besinleri anlattığım şekilde tüketirseniz vücudunuzdaki değişimin farkına varacaksınız. Ama tüketimde aşırı kaçmamanız gerektiğini sakın unutmayın.

Umarım verdiğim bilgiler işinize yarar. Aklınıza takılan bir soru varsa yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir