Kırık Saçlar Nasıl Onarılır/Düzeltilir?
Kapat

Kırık Saçlar Nasıl Onarılır/Düzeltilir?

Anasayfa
Bakım Kırık Saçlar Nasıl Onarılır/Düzeltilir?

Son zamanlarda “kırık saçlar nasıl onarılır?” sorusunu çevremizde sıklıkla duyar olduk. Peki acaba bu sorunun cevabı ne? Hadi birlikte bakalım.

Günümüzde hem erkeklerin hem de kadınların ortak problemi olan kırık saçlar eminim ki sizin de canınızı sıkıyordur. Kırık saçların oluşumunda çeşitli sebepler vardır. Örneğin yanlış şampuan kullanımı, stres, vitamin eksiklikleri vb. gibi sebeplerden saçlarda kırıklar oluşur. Oluşan bu kırıklar saçınızın görünümünde olumsuz bir etki yaratıp sizin canınızı sıkabilir. Ama canınızı hiç sıkmanıza gerek yok. Birazdan önerecek olduğum maske ile kafanızdaki “saç kırıkları nasıl onarılır?” sorusunun cevabını tamamen öğreneceksiniz.

Peki bu “saç kırıkları maskesi nedir?” dilerseniz kısaca anlatalım.

Saç Kırıkları Maskesi Tarifi

Saç kırıklarınızdan kurtulmak için çeşitli maskeler mevcuttur. Bunlardan biri de badem yağı maskesidir. Badem yağını saçınıza iyice yedirerek saç kırıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Tabii bahsettiğimiz bu badem yağı maskesine birkaç tane daha malzeme eklemeniz mümkün. Gelin bunları aşağıda sırasıyla anlatalım.

Badem Yağı Maskesi Yapılışı:

Badem yağı maskesi

İlk önce Herhangi bir aktardan ya da eczaneden badem yağı temin edin. Daha sonra almış olduğunuz bu badem yağından yarım çay bardağı kadar alıp bir kaba koyun(Saçınızın uzunluğuna göre arttırıp azaltabilirsiniz.). Kaba koymuş olduğunuz bu adem yağına 1 yumurta beyazı ekleyin ve iyice karıştırın. Yeterince karıştırdıktan sonra 2 çay kaşığı bal ekleyin ve tekrardan iyice karıştırın. Artık badem yağı maskeniz hazır. Bu aşamadan sonra tek yapmanız gereken hazırlamış olduğunuz maskeyi saçınıza iyice yedirmek ve 1-2 saat kadar beklemek olacaktır.

1-2 saat bekledikten sonra saçınızı iyice yıkayın ve kurulayın. Bu işlemi haftada 2 kez uygularsanız saç kırıklarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz. Tabii saçlarınız vitamin eksikliğinden de kırılıyor olabilir. Bu yüzden bir doktora gidip kan tahlili yaptırmanız ve düşük değerler için vitamin almanız sizin için daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir