Klavyeden Boş Küme (Çap) İşareti Nasıl Yapılır? Kolay Yöntem!
Kapat

Klavyeden Boş Küme (Çap) İşareti Nasıl Yapılır? Kolay Yöntem!

Anasayfa
Bilgisayar Klavyeden Boş Küme (Çap) İşareti Nasıl Yapılır? Kolay Yöntem!

Klavyede boş küme işareti yapamıyorum. Nasıl klavyeden boş küme işareti yapılır? Sorunuyla geldiyseniz, doğru yerdesiniz. Bu yazımda size klavyede nasıl boş küme işareti yapacağınızı anlatacağım.

Klavyede Boş Küme İşareti Yapmak

Bilgisayarınızdan ödev veya herhangi bir yazı yazarken boş küme işareti yapmanız gerekti ama bir türlü boş küme (çap) işaretini klavyenizde bulamadınız. İşte bu durum ile karşılaştığınızda yapabileceğiniz en mantıklı şeylerden biri yapmak istediğiniz işaretin Ascii kod tablosunda kısa kodunu bulmak. Aynı zamanda anlatacağım bu ilk yöntem ile yapamadığınız bütün işaretleri yapabileceksiniz. Peki bunu nasıl yapacağız? Nasıl yapacağınızı hemen aşağıda sizlere anlatayım.

Bugüne kadar Windows işletim sisteminin değişmeyen parçalarından biri olan Ascii kod tablosuna ulaşmak çok basit! Tek yapmanız gerek klavyenizden Win ve R tuşlarına aynı anda basmak. Daha sonra ekranınızın sol alt köşesine gelen pencereye “charmap” komutunu girin ve “Tamam” deyin. Aynı aşağıda görmüş olduğunuz resimde olduğu gibi.

Klavyeden Boş Küme İşareti Yapmak

Karşınıza Ascii kod tablosu açılacaktır. Bu tablodan boş küme işaretini bularak seçin ve kopyalayın. Daha sonra kullanmak istediğiniz alana yapıştırın. 

Eğer bu yöntemi anlamadıysanız ya da zor geldiyse hemen 2. yönteme geçelim.

Klavyede Boş Küme İşareti Yapmak Kolay Yöntem:

Yukarıda anlatmış olduğum klavyeden boş küme işareti yapma yöntemini anlamamış olabilirsiniz. Telaş etmeyin! Şimdi anlatacak olduğum yöntem ile daha kolay bir şekilde yapabileceksiniz.

Klavyeden boş küme işareti yapmak için klavyenizden “Alt” tuşuna basılı tutarak sağ taraftaki sayı tuşlarından 157 yazın. elinizi “Alt” tuşundan çektikten hemen sonra boş küme işareti ekranda belirecektir. Dilerseniz aşağıda sizler için yapmış olduğum boş küme işaretini de kopyalayarak kullanabilirsiniz.

Ø 

Bir önceki yazımız olan “Windows 10 WiFi Sorunu” adlı yazımızda Windows 10 Wifi sorunu ve çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir