KOLAY KİLO ALDIRAN 7 BESİN-2018 | 1nciBlog
Kapat

KOLAY KİLO ALDIRAN 7 BESİN-2018

Anasayfa
Sağlık KOLAY KİLO ALDIRAN 7 BESİN-2018

Kilo almak için yüksek kalorili besinler tüketmek gerekir. Kilo vermek içinse bu besinleri sınırlı sayıda tüketmek en mantıklı yol olacaktır. Bu yazımda sizlere kolay kilo aldıran yüksek kalorili besinleri sıraladım.

Tabi ki listemizin ilk sırasında benim favorim olan yulaf ezmesi var :).(bu besin beni 70 kilodan 88 kiloya taşıdı.)

1-Yulaf Ezmesi:Yulaf ezmesi, yulaf kepeğinin kurutulup öğütülmesiyle ortaya çıkan besin türüdür. İçinde bol miktarda kalori var ve bu sayede kolayca kilo almanızı sağlar. Aynı zaman içindeki bol miktardaki protein sayesinde vücut geliştiricilerin göz bebeği haline gelmiştir. 

Yulaf ezmesi tarifleri için buraya tıklayabilirsiniz.

2-Kuruyemişler:İçlerinde yüksek miktarda kalori ve doğal yağ bulundururlar. Kilo almak isteyenler için sağlıklı besin kaynaklarıdır. 

100 gram kuruyemişlerdeki kalori miktarları:

Fındık:250 kalori

Ay çekirdeği:570 kalori

Patlamış mısır:478 kalori

Fıstık:560 kalori

Ceviz:549 kalori

3-Fıstık Ezmesi:Hem bol kalorili hem de çok lezzetli bir besin kaynağıdır. 100 gram fıstık ezmesinde 588 kalori vardır. Aynı zamanda içinde bol miktarda E vitamini, protein ve iyi yağlar vardır. Ayrıca fıstık ezmesi size hem kilo aldırır hem de bağırsak kanseri olmanızı önler.

4-Tereyağı:En güçlü kalori kaynaklarından biri olan tereyağı 100 gramının içinde 785 kalori bulundurur. Tereyağı A,D ve B12 vitamini, kalsiyum ve potasyum, omega-3 yağ asitleri ve omega-6 yağ asitleri içerir. Sabah kahvaltılarında ekmeğin üzerine tereyağı ve bal sürerek yemek size bol miktarda kalori kazandıracaktır.

5-Peynir:100 gram peynir içinde 409 kalori barındırdığından yüksek kalorili ve kilo aldıran besinler arasında yer alır. Peynir kalsiyum, potasyum, fosfor, A ve D vitaminleri, omega-3 yağ asitleri ve omega-6 yağ asitleri bakımından zengin bir besindir. Özellikle sabah kahvaltılarında tüketebileceğiniz peynir kilo almanıza yardım edecek sağlıklı bir gıdadır.

6-Baklagiller:Günlük hayatımızda sıklıkla tükettiğimiz fasulye, nohut ve mercimek gibi besinler baklagiller arasında yer alır. Baklagiller içlerinde bol miktarda kalori ve protein bulundurur. 100 gram fasulyede 446 kalori, 100 gram nohutta 364 kalori, 100 gram mercimekte ise 116 kalori vardır. Ayrıca vitamin ve mineral açısından zengindirler.

7-Ton Balığı:Hepimizin bilmiş olduğu üzere balıksal gıdalarda bol miktarda kalori vardır. Ton balığı içerisindeki enerjinin yanı sıra bol miktarda protein ve iyi yağ olarak tanımladığımız omega-3 içerir. Eğer ton balığını sade bir şekilde tüketemiyorsanız salatanızla birlikte tüketmenizi öneririz. 

Bu yazımızda size bol kalorili ürünleri sıraladık. Umarım faydalı olmuştur.


“KOLAY KİLO ALDIRAN 7 BESİN-2018” üzerine 4 yorum

  1. Ali says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir