Koronavirüs'ün Akciğerlere Verdiği Zarar Nedir?(Animasyon) | 1nciBlog
Kapat

Koronavirüs’ün Akciğerlere Verdiği Zarar Nedir?(Animasyon)

Anasayfa
Haberler Koronavirüs’ün Akciğerlere Verdiği Zarar Nedir?(Animasyon)

Bilim insanları global bir sorun haline gelen Koronavirüs’ün tedavisini bulmak için Koronavirüs’ün akciğerlere verdiği zararı araştırıp bir animasyon haline getirdiler.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak kısa sürede bütün dünyaya yayılıp pandemi haline gelen COVID-19 yani Koronavirüs salgınına bilim adamları ve doktorlar hep birlikte çalışıp tedavi bulmaya çalışıyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan bu virüs bazı insanların “bana bir şey olmaz” düşüncesi yüzünden hızla yayılmaya devam ediyor.

Bilim adamları ise salgını durdurmak için Koronavirüs’e tedavi bulmaya çalışırken aynı zamanda akciğerlere vermiş olduğu zararı da araştırıyor. Araştırmaları sonucunda buldukları bu zararları başarılı animasyoncularca bir animasyon haline getirerek insanları bilgilendirmeye çalışıyorlar.

İşte Amerikalı bilim adamlarının Koronavirüs’ün akciğerlere vermiş olduğu zararı anlatan o animasyon:

Umarız insanlar bu animasyonu izleyip Koronavirüs’ün ne denli tehlikeli olduğunu anlarlar ve gerekmedikçe evden dışarıya çıkmazlar. Bu sayede bir nebze olsun tedavinin bulunması için yayılışı yavaşlatıp zaman kazanmış oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir