Kurban Bayramında Sıkça Yapılan Hatalar !
Kapat

Kurban Bayramında Sıkça Yapılan Hatalar !

Anasayfa
Güncel Kurban Bayramında Sıkça Yapılan Hatalar !

Bu yazımızda kurban bayramında sıkça yapılan hatalar , kurban bayramında yapılan yanlış davranışlara değineceğiz.

İşte Kurban Bayramı geldi çattı. Umarım her bayramda olduğu gibi bu bayramı da eğlenceli ve mutlu bir şekilde geçiririz. Ancak bayramlarda eğlenirken aynı zamanda farketmeden bir çok hata da yapabiliriz. İşte bu yazımda Kurban bayramında sıkça yapılan hatalar konusuna değindim. Hadi hemen konumuza geçelim.

Kurban Bayramında Yapılan Hatalar

1-Kurbanlıkların Atıklarını Çevrede Bırakmak:

Kurban bayramlarında sıkça yapılan hatalar listemizin ilk sırasında maalesef ki kurbanlık atıkları var. Kurbanlık atıklarını bazı kişiler bilerek veya bilmeyerek çevreye atabiliyorlar. Fakat bir müddet sonra bu atıklar kokmaya başlar ve hiç hoş bir görüntü olmaz. Bu yüzden kurban atıkları konusunda daha dikkatli olmamız gerekiyor.

2-Çok Fazla Yiyecek Tüketmek:

Bayramlarda sürekli ziyaretlere gideriz ve her gittiğimizde yerde de bize ikramlık uzatırlar. Bu ikramlıkları da geri çevirmek pek hoş olmadığından mecbur yemek zorunda kalırız. Ama böyle yaparak aslında sağlığımızı tehlikeye atmış oluyoruz. Fazla tatlı tatlı ve hamur işi tüketimi hazımsızlığa neden olabilir. Bu yüzden çok fazla yiyecek tüketmemek gerekiyor.

3-Kurban Yapılan Yerin Temizlenmemesi:

Tabi ki kurbanı yapmadan önce yerleri temizliyoruz. Peki ya kurbanı yaptıktan sonra yerleri temizliyor muyuz? İşte bu konuda bazı problemler var. Kurbanı yaptıktan sonra yerlerdeki pislikleri temizlemek gerekir. Eğer temizlemezsek o pislik zamanla oraya kuruyacaktır ve bu da pek hoş bir görüntü olmayacaktır.

4-Kurbanlığın Etlerini Bekletmeden Pişirmek:

Çoğu kişi misafirlere ikram etmek için kurbanlığın etlerini hiç bekletmeden pişirir. Daha doğrusu pişirmeye çalışır. Henüz etteki sinirler tamamen etkisini kaybetmediği için etin pişmesi zor olur. Uzmanlar etin en az bir gün bekletilmesi gerektiğini söylüyor. Böylece et hem daha sağlıklı olur hem de daha kolay pişer.

5-Fazla Şeker Yemek:

Bu hatayı genelde çocuklar ve gençler yapıyor. Çok fazla şeker tüketimi çeşitli hastalıklara sebep olabilir. Hatta belki şeker komasına bile girebilirsiniz. Bu yüzden bayramlarda çok fazla şeker tüketmemeye özen gösterelim.

Bu yazımda sizlere “kurban bayramında sıkça yapılan hatalar” konusundan bahsettim. Umarım faydalı bir bilgi olmuştur. Aklınıza takılan herhangi bir soru varsa bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

“Yağ Yakan 7 Mucizevi Çay” adlı yazıma buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir