Makale Yazarak Para Kazanmak - Ne Kadar Kazanılır? 2020 | 1nciBlog
Kapat

Makale Yazarak Para Kazanmak – Ne Kadar Kazanılır? 2020

Anasayfa
Para Kazanma Makale Yazarak Para Kazanmak – Ne Kadar Kazanılır? 2020

Makale yazarak para kazanmak konumuzdan herkese merhabalar değerli 1nciBlog takipçileri. Bu yazımda “makale yazarak ne kadar para kazanılır?” sorusunun cevabını vermeye ve bu işin içinde olduğum için deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Öncelikle makale yazarak hangi yöntemi seçip para kazanmaya başlayacağımızı iyi seçmeliyiz. Zaten makale yazarak para kazanmanın 2 türlü yolu var. Bu yollardan birisi kendi web sitenizi açıp makale yazarak para kazanmak diğeri ise başka bir web sitesi için makale yazarak para kazanmaktır. Peki biz bu yöntemlerden hangisini seçersek daha çok para kazanırız? Ya da hangi makale yazma yönteminin bize getirisi daha fazla olur?

Hiç şüphesiz ki üzerine tartıştığımız konu kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Eğer web site açmak konusunda bilginiz varsa ve site SEO çalışmaları yaparak kendi yazınızı Google’da üst sıralara getirebileceğinizi düşünüyorsanız bence kendi sitenizi açarak makale yazmaya başlamanız sizin için en iyisi olur. Ha, eğer ki site açıp makalelerinizi üst sıralara çıkarma konusunda bir bilginizin olmadığını düşünüyorsanız ikinci yöntemi tercih etmeniz daha doğru olur.

Şimdi dilerseniz bu yöntemleri daha yakından inceleyelim. Siz de buna göre seçiminizi yapın.

Kendi Sitenizde Makale Yazarak Para Kazanmak

Diyelim ki internetten araştıra araştıra bir şekilde kendi sitenizi kurdunuz ve orada makale yazmaya başladınız. Peki nasıl para kazanacaksınız? YouTube ve web siteler ile ilgilenen arkadaşlar bu sorunun cevabını kolayca verebilir. Evet işte o düşündüğünüz şey. Google’ın reklam ağı Adsense!

Makale Yazarak Para Kazanmak

Hiç şüphesiz ki bizim gibi çoğu sitenin de para kazanmasını sağlayan en güvenilir ve en çok kazandıran reklam ağıdır, Google Adsense. Bu yüzden bence siz de kendi sitenizde yayımladığınız makalelerden para kazanmak istiyorsanız kesinlikle diğer reklam ağlarına yönelmeden önce Adsense’yi denemelisiniz.

Google reklamları ile para kazanmak için öncelikle sitenize ziyaretçi çekmelisiniz. Bu anlamda sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Zaten kaliteli makaleler yazarsanız bir zaman sonra Google üzerinden organik olarak da sitenize ziyaretçi gelmeye başlayacaktır. İşte asıl o zaman emeğinizin karşılığını almaya başlayacaksınız. Ancak bunun için sabırlı olmalısınız.

Başka Sitelere Makale Yazarak Para Kazanmak

Bazı blog siteleri makale satın alarak içerik üretirler. Yani içeriklerini diğer kişilere para karşılığında yazdırırlar. Makale yazan kişiler site sahibinden belirli bir ödeme alır. Site sahibi ise bu makaleyi yayımlayarak reklamlardan para kazanır.

Peki makale yazarak ne kadar para kazanılır? Bu sorunun cevabı siteden siteye değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak 100 kelimeye 1-5₺ arası bir ödeme alırsınız. Yani diyelim ki 300 kelimelik bir makale yazdınız. Bu makale karşılığında tahmini olarak 5-15₺ arası bir para kazanmış olursunuz. Eğer kazandığınız parayı artırmak isterseniz daha çok kelimeli bir makale yazmalısınız. Kısacası yazdığınız kadar kazanırsınız. İşte başka sitelere makale yazmanın böyle de bir avantajı var.

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Kendi sitenizde yazacak olduğunuz makaleler ile çok para kazanabilmek için sitenize yüksek miktarda trafik çekmeniz gerekir. Yani ne kadar ziyaretçi o kadar mangır 🙂 . Ama başka siteler için makale yazdığınız zaman sadece yazdığınız kadar kazanırsınız. Yani ne kadar emek verirseniz o kadar kazanırsınız. Bu bakımdan diğer sitelere makale yazarak para kazanmak daha mantıklı.

1nciBlog’da Makale Yazarak Para Kazanmak

Sitemizde makale yazarak para kazanmanız mümkün. Şöyle ki eğer kaliteli makale yazma konusunda kendinize güveniyorsanız sitemizde yazarlık yaparak para kazanabilirsiniz. Ancak bunun için belli şartlarımız var. Şöyle ki;

  • Yazılan makaleler 200 kelimeden az olmamalı
  • Gönderdiğiniz makaleler kesinlikle özgün olmalı
  • Yazılan makalelerde her 100 kelime başına 1,5₺ olacak şekilde ödeme yapılır
  • Eğer yazdığınız makalelerin toplam tutarı 10₺ olmazsa ödeme sınırına gelene kadar ödeme yapılmaz
  • Göndermiş olduğunuz makaleler kalite açısından vasat ise geri bildirimde bulunulur.

İşte 1nciBlog’da yazarlık yapmak istiyorsanız bu şartları yerine getirmelisiniz. Hemen bizimle iletişime geçmek için 1nciblogg@gmail.com adresine mail atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir