Matematik İşlemi Çözen Android ve İOS Uygulamaları | 1nciBlog
Kapat

Matematik İşlemi Çözen Android ve İOS Uygulamaları

Anasayfa
Teknoloji Matematik İşlemi Çözen Android ve İOS Uygulamaları

Gelişen bilim ve teknoloji ile birlikte çeşitli yeni yeni program ve uygulamalar çıkmakta. Bugün bunlardan biri olan “Metematik işlemi çözen android ve İOS uygulamalarını” sizlerle paylaşacağız.

Günümüzde artık yazılım o kadar gelişti ki her gün internette bir önceki günden daha gelişmiş ve şaşırtıcı uygulamalar görüyoruz. İşte son günlerde çok konuşulan ve bu uygulamalardan biri olan matematik işlemi çözen telefon uygulamaları hakkında bir yazı yazma gereği duyduk. Birazdan sizlere şuanda Android ve İOS marketlerinde bulabileceğiniz Matematik sorusu çözen uygulamaları vereceğiz. Bu uygulamalar ile birlikte çözemediğiniz matematik sorularındaki işlemleri uygulamaya okutarak kolayca çözebileceksiniz.

Neyse dilerseniz fazla uzatmayalım ve hemen Matematik işlemi çözebilen telefon uygulamalarını aşağıda sizlere verelim.

Matematik İşlemi Çözen Telefon Uygulamaları

Bu yazımızda size 3 tane Matematik işlemi çözen uygulama vereceğiz siz dilediğinizi indirip kullanabilirsiniz.

1)PhotoMath:

PhotoMath

Bu uygulama ile çözemediğiniz matematik işlemlerini kolayca çözebilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için tek yapmanız gereken uygulamaya giriş yapmak ve çözemediğiniz Matematik işlemini uygulamaya okutmak. Bir süre sonra cevap karşınıza gelecektir.

2)Mathway

Bu uygulama da aynı şekilde çalışıyor. Kamera yardımı ile soruyu uygulamaya okutuyorsunuz ve cevabı karşınıza çıkıyor. Tabii Mathway uygulamasında Türkçe dil desteği bulunmuyor ama Matematik zaten evrensel bir dil olduğu için pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum 🙂 .

3)Malmath

Adı kulağa pek hoş gelmeyebilir ama bu uygulama da gayet başarılı bir uygulama. Ancak yukarı da anlattığımız diğer iki uygulamadan bir farkı var o da soruyu çekip okutamıyor olmanızdır. Yani soruyu elle uygulamaya yazmanız gerekiyor. Bu sorunun haricinde uygulamanın gayet başarılı olduğunu söylemeliyiz.

Şimdilik hepsi bu kadardı. Eğer siz de konu hakkında bilgi vermek ya da soru sormak isterseniz aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz 🙂 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir