Microsoft Corona Virus İzleyici Harita Yaptı! | 1nciBlog
Kapat

Microsoft Corona Virus İzleyici Harita Yaptı!

Anasayfa
Haberler Microsoft Corona Virus İzleyici Harita Yaptı!

Geçtiğimiz günlerde Microsoft Corona virüse tedavi bulunması amacıyla 100 milyon dolar bağışlayarak ilacın bulunması yolunda önemli bir katkı sağlamıştı. Ardından Bill Gates’in de hayır işlerine daha çok ağırlık göstermek için Microsoft’tan ayrıldığı haberini almıştık.

Şimdi ise insanların daha tedbirli olması için ve dünya üzerinde Corona virüsü bulunan bölgeleri insanların rahatça öğrenebilmesi için Microsoft Corona virüs haritalı bir site kurdu. Bu sayede insanlar kolay bir şekilde harita üzerinden Corona virüsü bulunan yerleri görebilecek.

Yani kısaca Microsoft’un Corona virüs izleyici harita yaptığını söyleyebiliriz. Peki bu corona virüs izleyici haritaya nereden ulaşılır? Gelin hemen birlikte bakalım.

Corona Virüs İzleyici Haritalı Site

Corona Virüs İzleyici Harita

Bilmiş olduğunuz üzere Covid-19 yani Corona virüsü ülkemizde de hızlı bir şekilde yayılıyor. Bu yüzden güncel olarak haberleri takip edip önlemler almamız gerekiyor. Peki ama en doğru bilgiyi nereden alacağız?

Corona virüsü ile alakalı en doğru bilgileri Microsoft’un kurmuş olduğu Bing tabanlı bir site olan Corona virüs izleyici haritalı siteden öğrenebilirsiniz. Zira Microsoft sitede kullanılan bilgilerin şu kaynaklardan alındığını belirtti: Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC), Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) vb. Peki Corona virüs haritalı site nasıl kullanılır?

Corona virüs haritalı bu siteyi kullanabilmek için tek yapmanız gereken yukarıda sizlere vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayıp siteye giderek panel üzerinden bir ülke seçmek. Böylelikle seçmiş olduğunuz ülkedeki Corona virüs bilgilerini kolayca görebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir