Netflix Koronavirüs Konulu Belgesel Yayınladı: Coronavirus, Explained | 1nciBlog
Kapat

Netflix Koronavirüs Konulu Belgesel Yayınladı: Coronavirus, Explained

Anasayfa
Sinema ve Dizi Netflix Koronavirüs Konulu Belgesel Yayınladı: Coronavirus, Explained

Çin’de ortaya çıkan ve hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayılan Koronavirüs’ü konu alan Coronavirus, Explained Netflix’de yayınlandı. Belgeselde Koronavirüs hakkında ilginç bilgilere yer veriliyor.

Tüm dünyada etkisini gösteren Koronavirüs salgını dizi, film ve belgesel yapımcılarını da etkilemiş durumda. 2018 yılında Netflix ve Vox ortaklığı ile ortaya çıkan Explained dizisi piyasaya adeta damgasını vurmuştu. Bir konuyu konu alan ve ele alınan bu konu hakkında derinlemesine bilgi veren Explained dizisi 2019 yılında yayınlanan 2. sezonun 10 bölümünden birisinde salgın hastalık konusuna yer vermişti. Şimdi ise bu bölüm genişletilerek bir mini dizi haline getirildi. Bu projenin ortaya atılmasının en büyük nedeni ise dünya çapında gündem olan Koronavirüs salgını hakkında bilgi vermektir, diyebiliriz.

Koronavirüs

Netflix’de ilk bölümü yeni yayınlanan Coronavirus, Explained dizisinin asıl amacı Koronavirüs’ü derinlemesine inceleyerek izleyicilerine bilgi vermek. İzleyicilerini Koronavirüs salgını hakkında bilgilendirmek isteyen Coronavirus, Explained dizisi “Salgından sonra ne olacak?” sorusunun cevabını da vermeye çalışıyor.

Koronavirüs Konulu Coronavirus, Explained Fragmanı:

Coronavirus, Explained

İlk bölümü 26 Nisan 2020 tarihinde yayınlanan Coronavirus, Explained dizisi 2019 yılında salgın hakkında yayınlamış oldukları bölümün güncellenmiş ve genişletilmiş bir versiyonu desek yanlış olmaz. İlk bölümü yayınlanan bu dizinin 2 ve 3. bölümlerinin yaz aylarında yayınlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir