PUBG Oyununun Açılımı ve Anlamı Nedir?
Kapat

PUBG Oyununun Açılımı ve Anlamı Nedir?

Anasayfa
Oyun PUBG Oyununun Açılımı ve Anlamı Nedir?

Bu yazımızda sizlere “PUBG oyununun açılımı nedir?” ve “ne anlama gelir?” sorularının cevabını vermeye çalışacağız. Uzatmayalım ve hemen anlatmaya başlayalım.

PUBG bahsetmiş olduğumuz oyunun kısaltılmış halidir. PUBG oyununun açılımı yani asıl adı “PlayerUnknown’s Battlegrounds” şeklindedir. Bu asıl ad uzun olduğu için oyunun yapımcıları her kelimenin baş harfini kullanarak oyununun adını PUBG olarak kısaltmışlardır. Yani “Player” kelimesinin P’sini Unknown’s” kelimesinin U’sunu, “Battle” kelimesinin B’sini ve son olarak “Grounds” kelimesinin G’sini kullanarak oyunun adını Pubg olarak belirlemişlerdir. Benzer bir örnek daha verecek olursak League of Legends oyununun da kısaltmasının “LOL” olduğunu söyleyebiliriz.

Peki PlayerUnknown’s Battlegrounds yani PUBG oyununun anlamı nedir? Dilerseniz kısaca bu sorunuzun cevabına da bir bakalım.

PUBG Oyununun Anlamı Nedir?

PUBG Oyununun Anlamı Nedir

PUBG oyununun açılımını yukarıda “PlayerUnknown’s Battlegrounds” şeklinde olduğunu yukarıda belirtmiştik. Bu açılımdaki “PlayerUnknown’s” ifadesi oyunun geliştiricisi olan Brendan Greene’in oyundaki ismidir. “Battlegrounds” ifadesini ise Türkçeye çevirecek olursak savaş alanları anlamına geldiğini söyleyebiliriz.

Yani PUBG oyununun açılımındaki anlamının kısaca oyun geliştiricisi Brendan Greene’in oyundaki Nick’inden ve oyunun içeriğini belirten bir ifadeden oluştuğunu söyleyebiliriz.

Şimdilik hepsi bu kadardı. Eğer aklınıza takılan bir soru varsa bize aşağıdaki yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir