Ramazan'da Pide Yemenin Zararları | 1nciBlog
Kapat

Ramazan’da Pide Yemenin Zararları

Anasayfa
Haberler Ramazan’da Pide Yemenin Zararları

Ülkemizde özellikle Ramazan ayında sıklıkla tüketmiş olduğumuz pidelerin zararlı olabileceği aklınıza gelmiş miydi? Evet yanlış okumadınız Ramazan’da pide yemenin bir takım zararları bulunuyor.

11 ayın sultanı Ramazan ayının gelmesi ile birlikte dünyanın dört bir yanında bulunan müslümanlar oruç tutmaya başladı. Ülkemizde de yaygın din olan İslam dini olduğu için ülkemizde bulunan birçok kişi de aynı şekilde oruç tutmaya başladı. Tabii ki bu ortaklığın yanında bir takım farklılıklar da bulunuyor. Örneğin, mutfağımız diğer ülkelerin mutfaklarından farklı olduğu için tükettiğimiz yiyecekler biraz farklılık gösteriyor. Bu farklılıklardan birisi olan Ramazan’da pide yeme alışkanlığının ise bir takım zararları olabiliyor.

Peki Ramazan’da pide yemenin zararları nelerdir? İşte bu soruya cevap vermemiz gerekiyor. Zira Ramazan ayında ülkemizde çok fazla miktarda pide tüketiliyor.

Ramazan’da Pide Yemenin 6 Zararı

Ramazan’da sıklıkla tüketmiş olduğumuz pideler beyaz unla yapıldığı ve tam tahıllı olmadıkları için tüketimlerinde bir takım zararlar ortaya çıkıyor. Ortaya çıkarttığı bu zararlar ise oruç tutmamızı daha da güçleştiriyor. Ramazan’da pide yemenin zararlarını sayacak olursak:

  • Ramazan’da pide yemek içeriğindeki beyaz un yüzünden oruç tutarken daha fazla acıkmanıza neden olabilir.
  • Gün içinde daha çok susamanıza neden olabilir.
  • Karnınızda şişkinlik hissi yaratabilir.
  • Fazla pide yemek midenizi bulandırabilir.
  • Kabızlığa neden olabilir.
  • Oruç tutarken midenizde yanma hissi oluşmasına neden olabilir.

Bu gibi zararlardan ve oruç tutmanızı zorlaştıracak durumlardan korunmak için ramazanda çok fazla pide tüketmemenizi öneriyoruz. Bu sayede Ramazan ayını daha sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz.

“Ramazan’da Pide Yemenin Zararları” üzerine 1 yorum

  1. Tuğba says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir