Saçın Kendi Yağı Saçı Uzatır mı? Saçı Besler mi? Dikkat!
Kapat

Saçın Kendi Yağı Saçı Uzatır mı? Saçı Besler mi? Dikkat!

Anasayfa
Bakım Saçın Kendi Yağı Saçı Uzatır mı? Saçı Besler mi? Dikkat!

Saçın kendi yağı saçı uzatır mı? Yağlı saç hızlı uzar mı ? Saçı besler mi? Bu soruların cevabını arıyorsanız doğru yere geldiniz.

Bu günlerde sıkça duyduğum sorular arasında saçın kendi yağı saçı uzatır mı? , yağlı saç hızlı uzar mı ? soruları var. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki saçın kendi yağı saça oldukça faydalıdır. Ama bu saçınızı 1 hafta boyunca yıkamamanız gerektiği anlamına gelmez. Saçınızı elbette yıkamalısınız. Çünkü, saçınızın çok uzun süre yağlı kalması da iyi değildir. Fakat unutulmaması gereken bir nokta var! O da saçınızı çok sık yıkarsanız saçınızın zarar göreceğidir. Bu yüzden saçınızı çok sık yıkamamaya özen göstermelisiniz.

Peki Saçımızı Ne Sıklıkla Yıkamalıyız?

Aslında saçınızı her gün yıkayabilirsiniz. Ancak saçınızı 24 saat aralıklarla yıkamanız gerekmektedir. Örneğin, bu akşam saçınızı saat 21.00’da yıkadınız. Ertesi gün de saçınızı 21.00’da yıkamalısınız. Böylelikle saçınız zarar görmemiş olur. Tabi eğer saçınız erken yağlanmıyorsa saçınızı iki günde bir yıkamanızı tavsiye ederiz. Böylelikle saçınız kendi yağıyla da beslenmiş olur ve daha güçlü saçlara sahip olursunuz. Peki saçın kendi yağı saçı uzatır mı? Hadi gelin biraz da bu sorunun cevabına bakalım.

saçın kendi yağı saçı uzatır mı?

Saçın Kendi Yağı Saçı Uzatır mı? Yağlı Saç Hızlı Uzar mı?

Biliyorum buraya gelmeden önce bu konu hakkında bir sürü şey duydunuz. Ancak emin olun ki bunlardan çoğu yanlış bilgi. Hele ki saçın kendi yağının saçı uzatmadığını söyleyen bilgiler. Evet, saçın kendi yağı saçı uzatır. Tabi saçınız yağlı iken gözünüze hiçte uzamış gibi görünmez. Ancak bu bu durum hiçte göründüğü gibi değildir. Yağlı saç seyrek ve kısa görünür ama aslında bu görünümün sebebi saçın kendi yağının saçı biraz toplayıp beslemesidir.

Saçınızın yağlı olmasından rahatsız olabilirsiniz. Ama emin olun ki bu rahatsızlıktan sonra saçınızı yıkadığınızda saçınız çok daha güçlü ve uzamış görünecek. Bu yüzden saçınızı bir müddet yağlı olarak bekletmenizde fayda var. Peki yağlı saç mı hızlı uzar yoksa yıkanan saç mı? Hadi gelin hep beraber bu sorunun cevabına bir bakalım.

Yağlı Saç mı Hızlı Uzar Yıkanan Saç mı?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu durum kişiden kişiye göre değişebilir. Biz bu yazımızda sıradan bir insana göre bu durumu değerlendirdik. Dilerseniz hemen konumuza geçelim.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi yağlı saç kötü bir görünüme sebep olabiliyor fakat emin olun ki saç yağı saçınızı besliyor ve uzatıyor. Peki yıkanan saçlar hızlı uzar mı? Bu sorunun cevabı kullandığınız şampuana, saç kremine ve saç bakım ürünlerinize göre değişiklik gösterebilir. Eğer kaliteli ürünler kullanıyorsanız yıkanan saçlarınız tabiki de hızlı uzayacaktır. Fakat kalitesiz ürünler kullanıyorsanız saçlarınız bu ürünlerden yüksek miktarda hasar görebilir. Bu yüzden kullandığınız ürünlere dikkat etmelisiniz. Ayrıca yazımızın en başında da belirttiğim gibi saçınızı çok sık bir şekilde yıkamamaya özen gösterin. Bu sayede saçlarınızın zarar görmesini engellemiş olacaksınız ve saçlarınız daha hızlı uzayacaktır. Peki hangi saç ürünlerini kullanmalıyız? Sizin için birkaç tane ürünü aşağıda sıraladım.

Hangi Saç Bakım Ürünlerini Kullanmalıyız?

  • Restorex Hızlı Saç Uzatma Etkili Saç Maskesi

  • Loreal Paris Elseve Argine Direnç

  • Loreal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Saç Bakım Kremi

  • Elidor Saç Bakım Kremi Sağlıklı Uzayan Saçlar

  • Elidor Sıvı Saç Kremi Güçlü Saç Uçları

Mutlaka Okumalısınız! Saç Kırıkları Nasıl Onarılır?

“Saçın Kendi Yağı Saçı Uzatır mı? Saçı Besler mi? Dikkat!” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir