Siteden Para Kazanma Yöntemleri - 4 Etkili Yöntem | 1nciBlog
Kapat

Siteden Para Kazanma Yöntemleri – 4 Etkili Yöntem

Anasayfa
Para Kazanma Siteden Para Kazanma Yöntemleri – 4 Etkili Yöntem

Bir site açtınız ve bu siteden para kazanmak istiyorsunuz öyle değil mi? Eğer öyleyse birazdan size anlatacak olduğumuz siteden para kazanma yöntemlerini kesinlikle denemelisiniz.

Öncelikle sizlere şunu belirtmeliyiz ki bir siteden para kazanmanın onlarca yolu vardır. Ancak biz sizlere bu yöntemler içinden en etkili olanlarını anlatacağız. Yani en çok para kazandıran ve en güvenli olanlarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Siteden para kazanma yollarını araştırmaya başladığınız zaman ilk önce karşınıza Google amcanın reklam platformu olan Adsense çıkar. Google amca size der ki:

“Bir site kur ve gel benden reklam iste. Eğer siteni onaylarsam sana reklam vereyim sen de bu reklamlardan para kazan, yeğenim.”

Google amca bize tam olarak bunu söylüyor. Yani siteden para kazanmak isteyen bir kişi kesinlikle ilk önce Google amcaya gitmeli.

1-Adsense ile Para Kazanma

Diyelim ki Adsense’e bir başvuru yaptınız ve siteniz onaylandı. İşte asıl can alıcı nokta bu aşamadan sonra karşımıza çıkıyor. İlk önce Adsense’in “reklamlar” kısmından kendi reklam kodunuzu alıyorsunuz ve bu kodu sitenizde reklam göstermek istediğiniz kısımlara yapıştırıyorsunuz. Ama öyle rastgele yerlere reklamlarınızı yerleştirmeyin. Ziyaretçilerinizin reklamlara tıklama olasılığının fazla olduğu yerlere kodu yerleştirin.

Siteden Para Kazanma

Eğer reklam yerleşiminizi doğru yaptıysanız sitenize giren ziyaretçiler yayınlamış olduğunuz reklamlara tıklayacak ve siz de bu tıklamalardan para kazanacaksınız. En iyi Adsense reklam yerleşimi başlıklı yazımızı okuyarak bu konuda daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tabi ki Adsense reklamlarından para kazanmak için belli sayıda ziyaretçinizin olması lazım. Mesela günde 500 ziyaretçi alan bir sitede ortalama olarak 3-10₺ gibi bir gelir elde edilebilir. Sitenize ne kadar çok kişi gelirse o kadar fazla para kazanabilirsiniz. Bunun içinde sitenize düzenli olarak kaliteli içerik girmeli, SEO çalışmaları yapmalı ve birazcık da sabretmelisiniz 🙂 .

2-Backlink Satarak Siteden Para Kazanma

Evet yanlış duymadınız sitenizden başka sitelere link çıkışı yaparak da siteden para kazanmanız mümkündür. İsterseniz kendi sitemden bir örnek vererek size bu olayı açıklayayım.

Yukarıda da görmüş olduğunuz gibi “Turbobit” hakkında yazmış olduğumuz bir yazımız Google’da ilk sırada çıkıyor. Bunu gören siteler yazımdan kendi sitelerine link vermemi istiyorlar ve ben de onlara bir fiyat veriyorum. Mesela onlara diyorum ki:

“Sitemden link almak için 50₺ gibi bir ücret ödemelisiniz. Bu ücreti ödedikten sonra sizin sitenize ilgili yazımdan link vereceğim.”

Ben böyle söyledikten sonra backlink almak isteyen kişi bütçesine göre bana bir cevap veriyor; evet ya da hayır. Evet derse ödeme bilgilerimi gönderiyorum ve ödeme yapmasını bekliyorum. Ödeme yapıldıktan sonra da istemiş olduğu linki veriyorum. Bu kadar basit 🙂 .

3-Link Kısaltarak Siteden Para Kazanma

Hepimizin de bildiği gibi link kısaltarak para kazanma diye bir internetten para kazanma yöntemi mevcut. Bu yöntemi sitenizde de kullanarak para kazanmanız mümkündür.

Mesela bir oyun indirme siteniz var. Bu sitede oyunların hileli hallerini paylaşıyorsunuz ve indirme bağlantılarını veriyorsunuz. İşte bu indirme bağlantılarını kısaltarak sitenize eklerseniz gelen tıklama başına para kazanabilirsiniz. Ancak herhangi bir link kısaltarak para kazanma sitesini kullanmanızı kesinlikle önermem. Alanın uzman bilindik siteleri kullanmanız her zaman daha iyidir. Zira bazı dolandırıcı siteler ödemenizi yapmıyor ve tüm emekleriniz boşa gidebiliyor.

Eğer hangi link kısaltarak para kazanma sitesini kullanacağınızı bilmiyorsanız bu konu hakkında yazdığımız yazıyı okuyabilirsiniz. Böylelikle hangi siteyi seçeceğiniz konusunda aklınızda bir fikir oluşabilir.

4-Tanıtım Yazısı Yazarak Siteden Para Kazanma

Sitenize belli bir zamandan beri düzenli olarak içerik yüklüyorsanız sitenizin Alexa sıralaması yükselecektir. Siz de bu Alexa sıralamasını kullanarak diğer site sahiplerini sitenizden tanıtım yazısı almaya ikna edebilirsiniz. Tabi tanıtım yazısı alırken DA/PA gibi bir çok farklı değere de bakılmalıdır. Ancak zaten sitenize kaliteli içerik yükleyip illegal yollara bulaşmazsanız bütün değerleriniz yüksek seviyede olacaktır. Peki nasıl müşteri bulacağız?

Sitenizde tanıtım yazısı yayınladığınızı sosyal medya hesaplarında, gruplarında ve forum sitelerinde paylaşırsanız kısa süre içerisinde sizden tanıtım yazısı almak isteyen bir çok müşteri çıkacaktır. Bu müşterilerle tanıtım yazısı fiyatı konusunda anlaşabilirseniz kısa zaman içinde iyi paralar kazanabilirsiniz.

Fakat belli aralıklar ile tanıtım yazısı yayınlamanız sizin yararınıza olacaktır. Mesela aynı gün içerisinde 3 tane tanıtım yazısı yayınlarsanız ve her birinden de 3 link çıkışı yaparsanız bu sitenizin Google’daki değerini düşürebilir. Google’da ilk sıralarda çıkan birçok yazınız sıralamadan düşebilir. Bu yüzden belli aralıklarla tanıtım yazısı yazmak her zaman daha mantıklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir