Telefon Klavyesi Çıkmıyor Hatası!
Kapat

Telefon Klavyesi Çıkmıyor Hatası!

Anasayfa
Android Telefon Klavyesi Çıkmıyor Hatası!

Günümüz android kullanıcılarının en çok karşılaşmış olan “Telefon klavyesi çıkmıyor” hatası artık herkesin canını sıkmaya başladı. Bu yüzden yazımızda telefon klavyesi çıkmıyor hatasının çözümünü paylaşacağız.

Öncelikle hepiniz yazımıza hoşgeldiniz Android mağdurları 🙂 . Bu yazımızda telefon klavyesi çıkmıyor hatasının çözümünü sizlere anlatacağız. Ancak ilk önce telefon klavyesi çıkmıyor hatasına nelerin sebep olduğunu kısaca belirtmekte fayda var;

1-Eğer telefonunuzun klavyesini uzun zamandır güncellemiyorsanız bu telefon klavyesi çıkmıyor hatasına neden olabilir.

2-Eğer telefonunuzu herhangi bir hızlandırıcı program eklediyseniz (Mesela Clean Master gibi) bu da telefon klavyesi çıkmıyor hatasına sebep olabilir.

Bunların haricinde yazılımsal olarak birçok neden karşımıza çıkabilir. Dilerseniz hemen telefon klavyesi çıkmıyor hatasının çözümünü anlatmaya başlayalım.

Telefon Klavyesi Çıkmıyor Hatasının Çözümü

Telefon klavyesi çıkmıyor hatasının çözümü için bir çok yöntem mevcut. Bu yöntemlerin hepsini aşağıda sırasıyla sizlere anlatacağız.

Telefon Klavyesi Çıkmıyor: Yöntem 1

Eğer telefonunuzun klavyesi güncel değilse Google Play Store’a girip klavyenizi en güncel sürüme yükseltin.

Daha sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Eğer bu yöntem telefon klavyesi çıkmıyor sorununu çözmediyse diğer yöntemleri deneyin.

Telefon Klavyesi Çıkmıyor: Yöntem 2

Eğer telefonunuzun klavyesi siz bilmeden herhangi bir sebepten dolayı kapatılmış ya da durdurulmaya zorlanmış ise ayarları düzenleyerek klavyeyi tekrar aktif hale getirmelisiniz. Bunu da şöyle yapacağız;

İlk önce Ayarlar>Uygulamalar>Uygulama Yöneticisi yolunu izledikten sonra klavye uygulamanızı bulun ve uygulamaya izin ver deyin ve telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefon Klavyesi Çıkmıyor: Yöntem 3

Bazen telefonumuza eklediğimiz bir uygulama yüzünden telefon klavyesi çıkmıyor hatasını alırız. Eğer telefonunuza Clean Master gibi bir hızlandırıcı program yüklediyseniz bu programı kaldırın ve telefonunuzu kapatıp açın.

Yine sorununuzun düzelmediyse diğer yöntemleri deneyin.

Telefon Klavyesi Çıkmıyor: Yöntem 4

Telefonunuzda kullanmış olduğunuz klavye artık kullanılmayacak duruma geldiyse yeni bir klavye uygulaması indirip kurmalısınız. Bu nedenle android klavye uygulamalarından en iyisi olan Google Klavye uygulamasını indirip kullanabilirsiniz.

Telefon Klavyesi Çıkmıyor: Yöntem 5

Eğer yukarıda anlatmış olduğumuz yntemlerin hiçbiri sorununuzu çözmediyse maalesef ki telefonunuza format atmanız gerekebilir. Telefonunuza format attıktan sonra telefon klavyesi çıkmıyor hatası çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir