Telefon Rehberi Yedekleme Nasıl Yapılır? Güncel Yöntem!
Kapat

Telefon Rehberi Yedekleme Nasıl Yapılır? Güncel Yöntem!

Anasayfa
Nasıl Yapılır? Telefon Rehberi Yedekleme Nasıl Yapılır? Güncel Yöntem!

Telefon rehberi yedekleme nasıl yapılır? Telefon rehberi yedeği nasıl alınır? İşte bu yazımda sorularınızı cevaplayacağım.

Telefon rehberi yedeklemek, telefonunuz bozulduğunda ya da kaybolduğunda telefon rehberinizin güvence altında olması demektir. Sizlere birazdan anlatacak olduğum telefon rehberi yedekleme yöntemleri ile telefon rehberinizi çok rahat bir şekilde yedekleyebileceksiniz. Aynı zamanda bu yöntemleri kullanmanız takdirinde rehberinizi tek tıkla yeni telefonunuza yükleyebileceksiniz. 

Şimdi sizlere telefon rehberini yedeklemenin iki yöntemini anlatacağım. Bu yöntemlerden istediğinizi seçerek uygulayabilirsiniz. Dilerseniz hemen anlatıma başlayalım.

Telefon Rehberi Yedekleme Yöntemleri

1-Telefon Rehberini Gmail ile Yedekleme

Telefonunuzun rehberini yedeklemek için Gmail hesabınızı kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Aslında telefon rehberinizi Gmail hesabınızla yedeklemek çok kolaydır. Ancak bu yöntem bazı kişilere karmaşık gelebilir. Bu yüzden sizlere bu yöntemi aşağıda ayrıntılı bir şekilde adım adım anlattım. Hadi gelin nasıl yapıldığına bir bakalım.

İlk önce telefonunuzun “Ayarlar” menüsüne girin ve “hesaplar ve eşitleme(senkranizasyon)” seçeneğine tıklayın. Girmenizi söylediğim bu kısım bazı telefonlarda “Hesaplar” yazan seçenek olarak da karşınıza çıkabilir. Nereye girmeniz gerektiğini anlamadıysanız aşağıdaki resimden yararlanabilirsiniz.

Telefon Rehberi Yedekleme

Daha sonra açılan ekranda “Google” seçeneğini seçin. Aynı aşağıdaki resimde olduğu gibi.

Telefon Rehberi Yedekleme

Gelen ekranda karşınıza telefonunuzdaki Google hesapları çıkacaktır. Bu hesaplardan hangisinin şifresini biliyor ve kullanıyorsanız onu seçin. Çünkü hesabınızın şifresini bilmeden telefon rehberinizi kurtaramazsınız. 

Google hesabınızı seçtikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran sizleri bekliyor olacak. Bu ekrandan “Kişiler” seçeneğine tıklayarak senkronize etmeniz yeterli olacaktır. Aynı aşağıda görmüş olduğunuz resimdeki gibi.

Telefon Rehberi Yedekleme

Artık telefon rehberinizi yedeklemiş bulunmaktasınız.

Bu aşamadan sonra tek yapmanız gereken yeni telefonunuzda, yedekleme yapmış olduğunuz Google hesabınızı açmak ve yeniden bahsettiğim yere girip kişi senkranizasyonunun açık olduğundan emin olmak. Eğer açıksa otomatik olarak rehberiniz telefonunuza yüklenecektir. 

Telefon Rehberini SYNCit ile Yedekleme

Telefon rehberini yedeklemenin kolay yollarından biri de “SYNCit” uygulamasını kullanmaktır. Tek yapmanız gereken şey Syncit uygulamasını telefonunuza indirmek ve daha sonra aşağıda sizlere anlattığım adımları uygulamak. Bu arada aşağıdan “Syncit” uygulamasını indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirdiyseniz hemen nasıl kullanacağınıza bir bakalım.

SYNCit Nasıl Kullanılır?

SYNCit uygulamasını indirdikten sonra açın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

SYNCit ile Telefon Rehberi Yedekleme

Bu ekranda “Kişileri Yedekle” butonuna tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza kayıt ekranı gelecektir. Bu kayıt ekranına Google hesabınızı ve şifrenizi girerek kaydolun. 

Kaydolduktan sonra zaten kendisi otomatik olarak telefon rehberinizi yedeklemeye başlayacak ve 20-30 saniye içerisinde yedekleme işlemi bitecek. 

Hepsi bu kadardı. Daha sonra yedeklediğiniz bu telefon rehberini  yeni cihazınıza yüklemek için uygulamanın içerisinden “Kişileri geri yükle” seçeneğini seçin. Telefon rehberiniz kısa bir sürede yeni telefonunuza yüklenecektir.

Sonuç:

Bu yazımda Telefon rehberinizi yedeklemenin 2 yolunu sizlere anlattım. Bunlardan en kolayı Gmail hesabınız ile telefon rehberi yedekleme yoluydu. Ancak bazı kişiler bu yöntemi tam olarak uygulayamayabilir diye sizlere ikinci bir yolu daha anlattım. Bu iki yol da çok kolay ve kullanışlı yollardır. Hangisini kullanacağınız tamamen size kalmış.

Not: Bu konu hakkında aklınıza takılan herhangi bir soru olursa bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

“Telefon Rehberi Yedekleme Nasıl Yapılır? Güncel Yöntem!” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir