Telefonun Hotspot Şifresini Öğrenme
Kapat

Telefonun Hotspot Şifresini Öğrenme

Anasayfa
Teknoloji Telefonun Hotspot Şifresini Öğrenme

Telefonunuzun hotspot yani taşınabilir Wi-Fi şifresini nasıl öğreneceğinizi bilmediğiniz için Google’da bir arama yaptınız ve bu yazımıza geldiniz. Hoşgeldiniz. Bu yazımızda size kısaca telefonun hotspot şifresini nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağız.

Değişik nedenlerden dolayı telefonunuzun internet paylaşımını yani hospotunu açmak isteyebilirsiniz. Örneğin telefonunuzun internetini bilgisayara bağlamak için telefonunuzun hotspotunu açma gereği duymuş olabilirsiniz. Ancak bilgisayarınız telefonunuzun internetine bağlanmak için sizden bir şifre istiyor ve siz bu şifreyi bilmiyorsunuz. İşte tam da bu yüzden telefonunuzun hotspot şifresini öğrenmek hatta değiştirmek istiyorsunuz.

Merak etmeyin aşağıda anlattığımız telefon hotspot şifresi öğrenme yöntemi ile kolayca telefonunuzun hotspot şifresini öğrenebilecek ve değiştirebileceksiniz. Dilerseniz hemen anlatmaya başlayalım.

Telefonun Hotspot Şifresi Nasıl Öğrenilir ve Değiştirilir?

Telefonunuzun hotspot şifresini öğrenmek için ilk yapmanız gereken şey telefonunuzun ayarlar kısmına girmek.

hotspot şifresi nasıl öğrenilir

Daha sonra ise ayarlar kısmınının “kablosuz ve ağlar” bölümünde bulunan “Diğer” seçeneğini seçin.

hotspot şifre öğrenme

Açılan ekranda “tethering ve taşınabilir hotspot” seçeneğini seçin. (Sizin telefonunuzda sadece hotspot da yazabilir.)

hotspot şifre değiştirme

Gelen ekranda “kablosuz hotspot kurulumu yap” seçeneğini seçin.

Açılan pencerede “Şifreyi göster” seçeneğine tıkladıktan sonra telefonunuzun hotspot şifresini yani internet paylaşımı şifresini öğrenmiş olacaksınız. Eğer telefonunuzun hotspot şifresini değiştirmek istiyor iseniz tek yapmanız gereken şifre kısmını silmek ve koymak istediğiniz şifreyi yazıp “kaydet” butonuna tıklamak olacaktır.

hotspot şifre öğrenme

Eğer konu hakkında aklınıza takılan herhangi bir soru olursa yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı oluruz 🙂 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir