Twitter Askıya Alınan Hesabı Kurtarma Güncel!
Kapat

Twitter Askıya Alınan Hesabı Kurtarma Güncel!

Anasayfa
Nasıl Yapılır? Twitter Askıya Alınan Hesabı Kurtarma Güncel!

Twitter hesabım askıya alındı ne yapabilirim? Twitter askıya alınan hesap nasıl kurtarılır? İşte yazımızda kafanızdaki bu soruların cevabını bulacaksınız.

Twitter çeşitli nedenlerden dolayı bazı hesapları askıya alabiliyor. Eskiden bu durum çok nadir görülürken günümüzde Twitter’ın sürekli program politikalarını güncellemesi ile birlikte sıklaşmış durumda. Tabii Twitter hesaplarının askıya alınmasının tek bir nedeni yok. Bu yüzden bazı durumlarda hesabınızın tekrar açılması 1 dakika bazı durumlarda ise 10 gün sürebiliyor. Ama hiç merak etmeyin birazdan size söyleyecek olduğum yöntem ile hesabınızı 1 dakikika içinde açabileceksiniz.

Dilerseniz Twitter hesaplarının askıya alınma nedenleri ile hemen başlayalım.

Twitter Hesaplarının Askıya Alınma Nedenleri Nelerdir?

Twitter hesaplarının askıya alınmasının bir çok nedeni olduğunu belirtmiştik. Gelin bu nedenlerden bazılarını aşağıya sıralayalım.

  1. Twitter Hesabınızda Şüpheli Etkinlikler Olması
  2. Twitter Hesabınzın Bir Çok Kullanıcı Tarafından Şikayet Edilmesi
  3. Twitter Hesabınızda Hassas İçerik Paylaşmanız
  4. Twitter Hesabınızın Bir Markayı Taklit Ediyor Olması
  5. Twitter’ın Günlük Limitlerini Aşmanız (Takip Limiti, Beğeni Limiti vb.)

Bu nedenlerin arasında 1, 2 ve 5 numaralı nedenlerden dolayı askıya alınan hesaplar kolayca kurtarılabilir. Ama diğer nedenlerde hesabınızın açılması 1 ila 10 gün kadar sürebilir.

Askıya Alınan Twitter Hesabı Nasıl Kurtarılır? Nasıl Açılır?

Söyleyeceğim yöntemle askıya alınan Twitter hesabınızı kurtarmak için 1-2 dakika size yeterli olacaktır. Lütfen ön yargılı olmayın ve sonuna kadar okuyun. Şimdi dilerseniz daha fazla uzatmadan askıya alınan Twitter hesabınızı nasıl kuratacağınızı aşağıda adım adım sıralayalım

1-) İlk yapmanız gereken bilgisayarınızın ya da telefonunuzun internet tarayıcısından(Google Chrome vb.) Twitter hesabınıza giriş yapmak.

2-) Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınızın askıya alınmasına itiraz etmek için buraya tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak.

Twitter Askıya Alınan Hesabı Kurtarma

Bu kısımda ilgili alanları doldurup itirazda bulunun. Mesela itirazınız şu şekilde olabilir:

Merhaba Sayın Twitter Ekibi, hesabımı şüpheli etkinlikler nedeniyle askıya almışsınız. Bunun doğru olmadığını düşünüyorum. Eğer hesabımı tekrar açarsanız aynı hataların tekrarlanmayacağına dair size söz veriyorum.

3-) Twitter’a itirazınızı gönderdikten sonra tarayıcınızdan girmiş olduğunuz Twitter hesabınıza bir bakın. “Hesabınızı Doğrulayın” başlıklı bir yazı görmelisiniz. Gelen bu yazının en sonunda olan “Başla” butonuna tıklayın ve hesabınızı doğrulayın.

Eğer hesabınıza böyle bir şey gelmediyse Twitter, hesabınızın kayıtlı olduğu E-mail adresine bir e-posta gönderecektir. Bu e-posta aynen aşağıdaki gibidir:

Twitter Askıda Olan Hesabı Kurtarma

Yukarıda da gördüğünüz gibi “sorun yaşamaya devam ediyorsanız, lütfen bu mesaja yanıt verin” yazmakta. Bu mesaja yanıt olarak yine itiraz etmede kullandığınız metnin aynısını gönderebilirsiniz. Yani biraz önce vermiş olduğumuz metin olan:

Merhaba Sayın Twitter Ekibi, hesabımı şüpheli etkinlikler nedeniyle askıya almışsınız. Bunun doğru olmadığını düşünüyorum. Eğer hesabımı tekrar açarsanız aynı hataların tekrarlanmayacağına dair size söz veriyorum.

bu metin gibi. Daha sonra Twitter, hesabınıza hesabınızı doğrulamanız için bir bildirim gönderecek. Tek yapmanız gereken şey “Başla” butonuna tıklayıp hesabınızı doğrulamak. 1 dakikika içinde askıda olan hesabınızı kurtarmış olacaksınız.

NOT: Eğer aklınıza takılan bir şey olursa aşağıdaki yorum kısmından ya da Twitter adresimden bana ulaşabilirsiniz. Hepinize iyi günler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir